אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת המלונאות הגדולה באירופה רוכשת את בעלת הבית של מלון הפלאזה ב-2.9 מיליארד ד' צילום: warsteiner

קבוצת המלונאות הגדולה באירופה רוכשת את בעלת הבית של מלון הפלאזה ב-2.9 מיליארד ד'

עסקת ענק נוספת בענף המלונאות: לאחר שמריוט השתלטה על סטארווד מוקדם יותר השנה, רכשה AccorHotels את חברת האחזקות FRHI, שמחזיקה מלונות יוקרה רבים בהם סבוי בלונדון ופלאזה בניו יורק

09.12.2015, 23:50 | שירות כלכליסט

קבוצת המלונאות הגדולה באירופה, AccorHotels, רוכשת את בעלת הבית של מלונות יוקרה רבים, כולל מלון סבוי בלונדון והפלאזה בניו יורק בעסקה שכוללת מניות ומזומן ומוערכת בכ-2.9 מיליארד דולר. העסקה לא רק תגדיל את מספר מלונות היוקרה שנמצאים בפורטפוליו של Accor, אלא גם תחזק את הנוכחות שלה בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

 העסקה, שהינה הגדולה ביותר שביצעה Accor מעולם, היא האחרונה בשורה של רכישות בענף המלונאות שמנסה להתחרות ביריביו המקוונים דוגמת Airbnb. העסקה מערבת שני משקיעים גדולים מהמפרץ הפרסי שיקבלו מניות ב-Accor הצרפתית.

מלון היוקרה סבוי בלונדון, צילום: שאטרסטוק מלון היוקרה סבוי בלונדון | צילום: שאטרסטוק מלון היוקרה סבוי בלונדון, צילום: שאטרסטוק

קבוצת המלונאות האירופית, שבסיסה בפריז, אמרה היום כי תשלם עבור FRHI Holdings, ששולטת בין השאר ברשתות המלונות Fairmont ו-Swissotel, כ-840 מיליון דולר במזומן ותקצה סך נוסף של 46.7 מיליון מניות חדשות.

בעקבות העסקה, רשות ההשקעות של קטאר (QIA) תחזיק בנתח של 10.5% ב-Accor, ואילו חברת האחזקות של הנסיך הסעודי המיליארדר אלווליד בין טלאל תחזיק בנתח של 5.8% מן החברה. במסגרת המהלך, ימונו לדירקטוריון של החברה שני נציגים של הרשות הקטארית ונציג אחד מטעם החברה של הנסיך הסעודי.

אסיפת בעלי מניות מטעמה של Accor צפויה להתכנס במחצית השנייה של 2016 כדי לאשר את העסקה. לדברי החברה, הרכישה צפויה להגדיל את רווחיה החל מהשנה השנייה עם תוספת של 65 מיליון יורו להכנסות וחיסכון בהוצאות הצפוי עקב הסינרגיה בין החברות.

עם הרכישה של FRHI והפורטפוליו שלה, הכולל 155 מלונות וריזורטים ב-34 מדינות, AccorHotels תהפוך לאחד השחקנים הגדולים בשוק מלונות היוקרה - עם כמעט 500 מלונות ברחבי העולם.

העסקה מתרחשת לאחר עסקת ענק נוספת שנרשמה בשוק המלונאות בעולם לאחר שמוקדם יותר השנה השתלטה מריוט על סטארווד תמורת 12 מיליארד דולר בדרך ליצירת קבוצת המלונאות הגדולה בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות