אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סימילר ווב רוכשת את Quettra האמריקאית בכ-40 מיליון שקל צילום: ענר גרין

סימילר ווב רוכשת את Quettra האמריקאית בכ-40 מיליון שקל

הסטארט-אפ הישראלי פיתח שירות למדידת תנועת גולשים לאתרים ולאפליקציות מובייל. בעקבות הרכישה תקים החברה משרדים בעמק הסיליקון

10.12.2015, 19:01 | מאיר אורבך

חברת סימילר ווב (SimilarWeb) הישראלית רכשה את חברת Quettra האמריקאית בכ-40 מיליון שקל. SimilarWeb הוקמה ב-2009 על-ידי אור עופר והיא מפתחת כלי למדידה וניטור של תעבורת גולשים שמופעל דרך אתר חינמי ודרך שירות פרימיום לארגונים.  

קראו עוד בכלכליסט

סימילר ווב פיתחה שירות למדידת תנועת גולשים לאתרים ולאפליקציות במובייל ומתחרה בין השאר בשירות הדירוג הפופולרי אלקסה ובגוגל. עם זאת, היא שונה מהן בכך שהיא עוקבת אחר מדדים רבים כמו כניסות, זמן גלישה, איכות ההתקשרות עם האתר ושימושיות. החברה סורקת עמודי רשת ומפלחת את פעילותם לפי מיקומו הגיאוגרפי של הגולש, לפי השוואת הפעילות באתר לפעילות באתרים מתחרים ולפי פרמטרים נוספים.

אור עופר מנכ"ל סימילר ווב, צילום: ענר גרין אור עופר מנכ"ל סימילר ווב | צילום: ענר גרין אור עופר מנכ"ל סימילר ווב, צילום: ענר גרין

פלטפורמת הניתוח של Quettra מספקת מדידה ישירה למפתחי אפליקציות ומאפשרת להם הבנה טובה של המשתמשים שלהם. לאחר המיזוג בין החברות תשולב אפליקציית הניתוח של Quettra אל תוך הפלטפורמה של סימילר ווב. 

בעקבות הרכישה, הודיעה סימילר ווב על פתיחת משרדים בעמק הסיליקון - במאונטיין וויו, קליפורניה. כל עובדי Quettra יישארו בתפקידם כחלק מסימילר ווב, וזו אף

תגייס לשורותיה עובדים נוספים. בשנה האחרונה סימילר ווב שילשה את גודלה, וצמחה מ-100 ל-300 עובדים, שמועסקים ב-8 משרדים בינלאומיים.

Quettra נוסדה ע"י אנקיט ג'אן, שהיה ראש אגף חיפוש וגלוי ב"גוגל פליי". היא גייסה בעבר כ-3 מיליון דולר מ-CrunchFund, Data Collective, Google Ventures, Horizons Ventures, Miramar Digital Ventures, ו-SV Angel. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות