אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לשכת המדען הראשי מחפשת מנכ"ל לרשות לחדשנות צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

לשכת המדען הראשי מחפשת מנכ"ל לרשות לחדשנות

הרשות, שתחל לפעול בתחילת 2016, תחליף את לשכת המדען הראשי ומרכז התעשייה למו"פ ותכלול כ־200 עובדים. המדען הראשי אבי חסון יכהן כיו"ר הרשות ויפקח על עבודת המנכ"ל

13.12.2015, 06:58 | מאיר אורבך

לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה החלה בתהליך חיפוש מנכ"ל לרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית, כך נודע ל"כלכליסט". הרשות, שתחל לפעול בתחילת 2016, תחליף את לשכת המדען הראשי ואת מרכז התעשייה הישראלית למחקר ופיתוח (מתימו"פ) ותכלול כ־200 עובדים. אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה, יכהן כיו"ר הרשות החדשה ויפקח על עבודת המנכ"ל.

הרשות תהיה אחראית, בין היתר, על יישום תוכניות כמו תוכנית החממות הטכנולוגיות ותוכנית חברות מתחילות, המסייעות לחברות בראשית דרכן, תוכנית קידמ"ה לעידוד מחקר ופיתוח בתחום הגנת הסייבר, מאגדי מגנ"ט (פעילות לחיזוק התשתית הטכנולוגית בתעשייה), תוכנית תאגידים רב־לאומיים והסכמי מו"פ בילטרליים עם מדינות רבות. על פי ההערכות הלשכה מחפשת לתפקיד מנכ"ל של חברת הייטק גדולה שעסק בפעילות בינלאומית.

תקציב לשכת המדען הראשי עמד על כ־1.5 מיליארד שקל בשנים האחרונות והוענק ב־45 מסלולים שונים לחברות וליזמים משלב הזנק ועד פרויקטי מו"פ מורכבים בחברות בוגרות. המנכ"ל החדש יוכל לגייס סכומים נוספים ממקורות אחרים כמו גיוסי אג"ח, הלוואות וערבויות ושיתופי פעולה עם גופים פרטיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ל-5
חיפוש קצר בגוגל מלמד שחסון היה בכיר בתעשיית ההון סיכון הישראלית לפני שהגיע לממשלה. אני מניח שהוא ירד במשכורת משהו כמו 50% לתקופה של כמה שנים. נראה לך כמו צעד קריירה מבריק? האם יש סיכוי שהוא הגיע לממשלה מתוך כוונה לעשות טוב או שכולם מושחתים מרגע היוולדם? טבע היא חברת תרופות גנרית ולכן כנראה לא מקבלת מענקים מהמדען הראשי, אבל מה אכפת לך לזרוק סיסמאות סתם..
נועם , חיפה  |  14.12.15
5.
ל-4, למה הזוי זו האמת! חלק הארי של תקציב המדע"ר הולך לחברות כמו טבע
ולא למיזמים חדשים של יזמים עצמאיים - אולי זו לא שחיתות אישית אך בהחלט שחיתות שלטונית. ומה ההיתממות, לאן אתה חושב שפניו של חסון מועדות לאחר הכהונה הנוכחית - ייתכן ולאחת החברות המובילות במשק שלבטח נהנתה מהתקציב ש להמדע"ר.
יזם  |  13.12.15
3.
1 - זו התגובה הכי הזויה שקראתי..
גוף מושחת שעוזר לתעשיה במענקי מו"פ, כמו כל מדינה בעולם? אולי יש לך הגדרה שונה למילה שחיתות? איך בדיוק חסון ירוויח מהוצאת הגוף מפיקוח ממשלתי? אולי לא קראת טוב אבל חסון לא יהיה חלק מהרשות אלא יפקח עליה. ואחרי זה מתפלאים שאנשים טובים לא באים לשירות הציבורי...
נועם , חיפה  |  13.12.15
לכל התגובות