אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איכות מדוללת צילום: אם סי טי

איכות מדוללת

המאפיין הבולט ביותר של אליפות אירופה בכדורגל היה איכות כל הקבוצות המשתתפות. זה בדיוק מה שהרס מישל פלאטיני, הנשיא החשוד בשחיתות של אופ"א, בשם הפוליטיקה

13.12.2015, 11:24 | אוריאל דסקל

וויילס נגד סלובקיה, צפון אירלנד - אוקראינה, רומניה - אלבניה, איסלנד - הונגריה, צ'כיה - קרואטיה. אלו משחקים שייערכו בטורניר הגדול של הקיץ הקרוב - יורו 2016.

קראו עוד בכלכליסט

הבתים של יורו 2016. כבר לא טורניר של מצטיינות המונדיאל, צילום: אם סי טי הבתים של יורו 2016. כבר לא טורניר של מצטיינות המונדיאל | צילום: אם סי טי הבתים של יורו 2016. כבר לא טורניר של מצטיינות המונדיאל, צילום: אם סי טי

המשחקים הללו, וגם אחרים, בטוח יעניינו את האוהדים של אותן מדינות (וואי וואי כמה כולם בפולין מחכים למשחק נגד צפון אירלנד וברומניה כולם מדברים כבר על אלבניה). אבל עבור הנייטרלים, ובכן, הם יהיו הרבה פחות מעניינים. באופ"א עושים כבר עכשיו מאמצים כדי להדגיש את הפיקנטריה הרבה בכל משחק (הידעתם? בנבחרת שוויץ משחקים 6 שחקנים ממוצא אלבני ובנבחרת אלבניה משחקים 7 שחקנים שנולדו בשווייץ - וואו, זה עדיין שווייץ נגד אלבניה), אבל בסופו של דבר, זה רק פיקנטריה. ופיקנטריה אינה תחליף לאיכות.

יורו עם 16 נבחרות היה מביא למשחקים כגון אנגליה - ספרד, גרמניה - צרפת, פורטוגל - בלגיה ואיטליה - רוסיה כבר בשלב הבתים. ובמקום בית עם גרמניה, אוקראינה, צפון אירלנד ופולין היה יכול להיות בית עם גרמניה, שבדיה, אנגליה וקרואטיה. במקום בית של צרפת, רומניה, שווייץ ואלבניה היה יכול להיות בית של צרפת, איטליה, שווייץ ואירלנד.

עכשיו באמת, עם כל הכבוד לאוקראינה, אלבניה, הונגריה, רומניה, סלובקיה, צפון אירלנד ואפילו אירלנד, איסלנד ואוסטריה - אלו לא נבחרות שהיו מגיעות, נגיד, למונדיאל כנציגות אירופה.

בטורניר הקרוב נצטרך לחכות לשלב הנוק אאוט למשחקים המעניינים באמת.

רעיון של מישל

מה שנראה ביורו 2016 זו איכות מדוללת.

טורניר היורו תמיד טורניר הכדורגל האיכותי ביותר, עם הנבחרות המשובחות ביותר, בו כל משחק נופל בהגרה של Must Watch, חייבים לצפות בו. היורו תמיד היה טורניר בו לפחות 80% מהמשתתפות היו גם ראויות לשחק באליפות העולם וסטטיסטית, 60% מהן היו מגיעות גם לשלב הנוק אאוט של המונדיאל. בקופה אמריקה, למשל, פחות מ-60% מהמשתתפות משחקות גם במונדיאל, כשרק 40% מהמשתתפות בקופה אמריקה מעפילות גם לשלב הנוק אאוט של המונדיאל.

בכל מקרה, יורו של 24 הקבוצות, רעיון של מישל פלאטיני הנשיא המושעה שמטרתו היא להבטיח את קולות ההתאחדויות הקטנות, ביטל את היתרון היחסי הזה. דילול האיכות פוגעת במוצר הייחודי שסיפק הכדורגל האירופי.  

היורו כיום הוא עוד טורניר בינלאומי אליו זחלו נבחרות קטנות תודות לפוליטיקה מלוכלכת.

תודה לך מישל. תודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות