אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברצלונה לא תוכל לרשום את סמלה כסימן מסחרי צילום: רויטרס

ברצלונה לא תוכל לרשום את סמלה כסימן מסחרי

אלופת ספרד ואירופה ניסתה לרשום את צורת הסמל שלה כסימן מסחרי שרק היא תוכל להשתמש בו אבל ביהמ"ש דחה את תביעת זכויות היוצרים שלה

13.12.2015, 13:51 | שירות כלכליסט

ברצלונה רשמה הפסד נדיר והפסידה בתביעת זכויות יוצרים בבית המשפט האירופי.

קראו עוד בכלכליסט

ניימאר בברצלונה. שום מאפיין אינו מסחרי, צילום: רויטרס ניימאר בברצלונה. שום מאפיין אינו מסחרי | צילום: רויטרס ניימאר בברצלונה. שום מאפיין אינו מסחרי, צילום: רויטרס

ברצלונה, אלופת ספרד ואירופה, ניסתה לרשום את צורת הסמל (קו המתאר) שלה כסימן מסחרי שרק היא, כמועדון, תוכל להשתמש בה.

הסמל עצמו, שעוצב ב-1910 על ידי אחד משחקני הקבוצה דאז, מוכר לאוהדים מרחבי העולם ובלתי ניתן לרישום כסימן מסחרי מאחר שהאותיות FCB רשומות עליו, כמו גם דגל קטלוניה, דגל הקדוש ג'ורדי וצבעי המועדון עם כדורגל. עם זאת, בברצלונה כן ניסו לרשום את צורת הלוגו כעיטור שלה תחת חוק. מה שיאפשר לה לתבוע גורמים שינסו להשתמש בסמל שלה על מרצ'נדייז וסחורות כאלו ואחרות.

זה נדחה על ידי בית המשפט הכלכלי של האיחוד האירופי וגם הערעור של המועדון לבית המשפט בלוכסמבורג. מבית המשפט נמסר: "אף אחד מהמאפיינים של הסמל של ברצלונה מכיל סממן שאחראי למשיכת לקוחות. עסקים רבים משתמשים בסמלים למטרות קישוט בלבד מבלי שיהיו בעלי תפקיד של סמל מסחרי".

עדיין לא ברור אם ברצלונה תערער על ההחלטה. כמו כן, לא ברור אם ברצלונה תקבל אישור מחברי המועדון לשנות את סמל המועדון כך שאפשר יהיה לרשום אותו כסימן מסחרי.

בעבר מועדונים רבים, כגון ארסנל, שינו את הסמלים הישנים כדי לאפשר רשימתם כסמלים מסחריים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות