אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת השרים אישרה: החל מ-2017 - עצמאים יחויבו בהפקדה חודשית לפנסיה

ועדת השרים אישרה: החל מ-2017 - עצמאים יחויבו בהפקדה חודשית לפנסיה

לפי ההצעה של ח"כ אלי כהן, כל עצמאי שהכנסתו עולה על מחצית מהשכר הממוצע במשק יידרש להפקיד בין 2% ל-10% מהכנסתו לחיסכון פנסיוני

13.12.2015, 18:05 | רוני זינגר

ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה היום הצעת חוק המחייבת עוסקים עצמאים בביטוח פנסיוני. את הצעת החוק הגיש ח"כ אלי כהן מ"כולנו".

על פי ההצעה, החל משנת 2017 יחוייב העצמאי להפקיד לחיסכון הפנסיוני, כשחובת ההפקדה תחול על עצמאי שהכנסתו עולה על מחצית השכר הממוצע ועד לשכר הממוצע במשק. שיעור ההפקדה הוא בין 2% ל-10% בהדרגה ובהתאם לרמת ההכנסה. כך, לעצמאי שהכנסתו הינה השכר הממוצע במשק תהא חובת הפקדה של 10% משיעור ההכנסה. לדוגמא עצמאי המרוויח סכום של 9,500 שקלים בחודש, יפקיד 950 ש"ח לחיסכון. עוד קובע החוק כי חובת ההפקדה לא תחול על חלק ההכנסה העולה על השכר הממוצע במשק. שכן אין מקום לחייב הפקדה מעבר לשכר זה. בנוסף, בשנתיים הראשונות לפתיחת העסק לא תחול חובת הפקדה על מנת להקל בתקופה הקשה מבחינה כלכלית של פתיחת העסק.

 

בשנת 2007 נחקק חוק פנסיה חובה שלפיו על כל עובד שכיר יחול הסדר פנסיוני ואולם בחוק לא נכללו העובדים העצמאיים שהם 12% מכוח העבודה במשק. כתוצאה מכך, חלק נכבד מהעובדים במשק אינם מבוטחים בתכנית פנסיה.

את הצעת החוק הוביל ח"כ כהן בשיתוף עם ארגוני העצמאיים והעסקים הקטנים - נשיא להב, אהוד רצאבי ונשיא לשכת יועצי המס, ירון גינדי.

אלי כהן, צילום: דוברות המפלגה כולנו אלי כהן | צילום: דוברות המפלגה כולנו אלי כהן, צילום: דוברות המפלגה כולנו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
שיחייבו אותי לחסוך בעצמי ולאפשר הקמת קרן פרטית.
החוק הזה, ובאופן כללי החיסכון הפנסיוני, זה בסה"כ עוד סוג של מס. אני מעדיף שיאפשרו לפתוח קרנות פרטיות, כל אחד עבור עצמו ו/או מספר אנשים שסומכים עליו יוכל להשקיע את הכסף כפי שהוא רוצה. אני לא רואה טעם לפרנס את הקרנות הגדולות שלוקחות דמי ניהול מנופחים, לא שואלות אותי יותר מידי איפה להשקיע ומפרנסות על חשבוני אחרים בגלל הפסדים שלהם. זה חשוב לחסוך, ואין בעיה לחייב אנשים לחסוך, רק צריך לאפשר גמישות.
עופר , מכרז  |  14.12.15
לכל התגובות