אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הליך מינוי המנכ"ל לרשות לחדשנות בניגוד לחוק"

נחשף בכלכליסט

"הליך מינוי המנכ"ל לרשות לחדשנות בניגוד לחוק"

כך טוען נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, במכתב שהופנה למדען הראשי ולראש הממשלה ושר הכלכלה והתעשייה. לשכת המדען בתגובה: "התהליך הרשמי טרם החל"

14.12.2015, 13:27 | מאיר אורבך

בעקבות הפרסום ב"כלכליסט" בו נחשף כי לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה החלה בחיפוש מנכ"ל לרשות לחדשנות טכנולוגית, טוען שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, שלשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה פעלה בניגוד לחוק כאשר החלה בתהליך איתור מנכל לרשות לחדשנות טכנולוגית ללא מינוי של ועדה לאיתור.  

קראו עוד בכלכליסט

במכתב שהופנה למדען הראשי ולראש הממשלה ושר הכלכלה והתעשייה, בנימין נתניהו, אומר ברוש שגם בכל הקשור למינוי מנכ"ל זמני, הרי שלפי סעיף 56 לחוק לעידוד מו"פ בתעשייה (תיקון מס' 7), יש להקים ועדת מינוי שתורכב מעובדי המדינה העתידים לכהן במועצה, יחד עם שני נציגי הציבור שמונו לועדת המחקר.

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, צילום: גיא אסיאג שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים | צילום: גיא אסיאג שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, צילום: גיא אסיאג

"עד כה, לא ידוע לנו על ועדת מינוי כאמור לעיל, ונציג הציבור, אשר מייצג את התעשייה הישראלית בועדת המחקר, לא הוזמן ולא מונה לוועדה כזו. משמעות הדבר היא, שהליך מינוי מנכ"ל זמני, ככל שמתקיים כזה, נעשה בניגוד לחוק". במכתב מבקש ברוש לעצור את התהליך לאיתור המנכל עד למינוי של ועדה הכוללת נציגי ציבור.

הרשות לחדשנות טכנולוגית, שתחל לפעול בתחילת 2016, תחליף את לשכת המדען הראשי ואת מרכז התעשייה הישראלית למחקר ופיתוח (מתימו"פ) ותכלול כ־200 עובדים. אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה, יכהן כיו"ר הרשות.

הרשות תהיה אחראית, בין היתר, על יישום תוכניות כמו תוכנית החממות הטכנולוגיות ותוכנית חברות מתחילות, המסייעות לחברות בראשית דרכן, תוכנית קידמ"ה לעידוד מחקר ופיתוח בתחום הגנת הסייבר, מאגדי מגנ"ט (פעילות לחיזוק התשתית הטכנולוגית בתעשייה), תוכנית תאגידים רב־לאומיים והסכמי מו"פ בילטרליים עם מדינות רבות. על פי ההערכות, הלשכה מחפשת לתפקיד מנכ"ל לשעבר של חברת הייטק גדולה שעסק בפעילות בינלאומית.

תקציב לשכת המדען הראשי עמד על כ־1.5 מיליארד שקל בשנים האחרונות והוענק ב־45 מסלולים שונים לחברות וליזמים משלב הזנק ועד פרויקטי מו"פ מורכבים בחברות בוגרות. המנכ"ל החדש יוכל לגייס סכומים נוספים ממקורות אחרים כמו גיוסי אג"ח, הלוואות וערבויות ושיתופי פעולה עם גופים פרטיים. 

מלשכת המדען הראשי נמסר בתגובה שהתהליך הרשמי למינוי מנכ"ל לרשות לחדשנות טרם החל. "מאחר ומדובר בתפקיד כה חשוב ומשמעותי למשק, מצאנו לנכון להתחיל וליידע את בכיריי השוק בדבר כך שהרשות בבוא העת, כאשר תתחיל לפעול, תזדקק למנכ"ל. חשוב לנו כי אנשים הרואים את עצמם כמועמדים ידעו על התהליך מבעוד מועד.

כזכור, תהליך מינוי המנכ"ל הינו תהליך מסודר ושקוף המובל על ידי ועדת איתור שתמנה מועצת הרשות כפי שנקבע בחוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות