אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כאב גב, כאבי מחזור, מיגרנות, כאבי ראש - אצל נורופן הכל אותו הדבר, חוץ מהמחיר צילום: רויטרס

כאב גב, כאבי מחזור, מיגרנות, כאבי ראש - אצל נורופן הכל אותו הדבר, חוץ מהמחיר

יצרנית התרופה נאלצה להוריד מהמדפים באוסטרליה מספר סוגים של משככי כאבים לאחר שנמצא כי הם מכילים בדיוק את אותו המרכיב הפעיל

14.12.2015, 23:18 | שירות כלכליסט

ענקית התרופות רקט בנקייזר (Reckitt Benckiser) נאלצה להוריד מהמדפים באוסטרליה מספר סוגים של משככי הכאבים שהיא מייצרת, לאחר שבית משפט פסק שהיא מטעה צרכנים. החברה הודתה שמכרה מוצר זהה לחלוטין תחת תוויות שונות וגבתה עד כפליים מהמחיר של משכך הכאבים המקורי תחת התוויות האחרות.

בית המשפט הפדרלי באוסטרליה פסק שהחברה הבינלאומית הוליכה שולל את הצרכנים לאחר שנמצא שהגרסאות לתרופה לכאבי גב, לכאבי מחזור, למיגרנות ולכאבי ראש מכילות בדיוק את אותו המרכיב הפעיל - 342 מיליגרם של איבופרופן ליצין.

קראו עוד בכלכליסט

בית המשפט הורה לחברה להסיר מהמדפים בתוך שלושה חודשים את נורופן לכאבי גב, נורופן לכאבי מחזור, נורופן למיגרנות ונורופן לכאבי ראש. יו"ר המועצה האוסטרלית לתחרות ולצרכנות רוד סימס, אמר שהמחירים של התרופות הללו היה גבוה משמעותית ממוצרים דומים אחרים.

"הטיפולים הממוקדים בכאבים של נורופן נמכרים במחירים כפולים כמעט ממוצרי מבוססי איבופרופן הרגילים של מתחריה", אמר סימס והוסיף, כי מעתה הארגון יעקוב אחר התוויות שלצרכנים קשה להבין.

גלולות שונות לכאורה של נורופן לכאבי ראש, גב, מחזור ומיגרנות, צילום: nurofen גלולות שונות לכאורה של נורופן לכאבי ראש, גב, מחזור ומיגרנות | צילום: nurofen גלולות שונות לכאורה של נורופן לכאבי ראש, גב, מחזור ומיגרנות, צילום: nurofen

לדבריו, "המועצה בחרה בהליכים אלו משום שהיא חוששת שהצרכנים רכשו מוצרים אלו באמונה שהם יטפלו ספציפית בסוגי כאב שונים, על בסיס הייצוג וההתוויה באריזות. אולם לא כך הוא המקרה. האמת בפרסום וסוגיות צרכניות בתחום הבריאות והתרופות הם תחומים בעדיפות עליונה של העמותה, המבקשת לוודא כי לצרכנים ניתן מידע מדויק שעליו הם יכולים לבצע החלטות רכישה".

בית המשפט הורה לחברה לפרסם באתר שלה ובעיתונים את העניין ולהבהיר את הסטטוס של הטיפול וליישם תוכנית לעמידה בחוקי הגנת הצרכן ולכסות את עלויות המועצה האוסטרלית לתחרות ולצרכנות כנובע מהתביעה.

דוברת נורופן מונטה פנה אמרה בהצהרה היום: "נורופן לא תכננה להטעות את הצרכנים. החברה משתפת פעולה עם המועצה ביחס להליכים אלו ותציית להחלטת בית המשפט במלואה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות