אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיליק טפירו, החשוד במרמת משקיעים, הסתבך גם עם מס הכנסה

חיליק טפירו, החשוד במרמת משקיעים, הסתבך גם עם מס הכנסה

טפירו, שנחקר לפני חצי שנה ברשות ני"ע בחשד לעבירות מרמה בקרן אור שקרסה והותירה חובות של 61 מיליון שקל ל-380 משקיעים, מואשם באי הגשת הצהרת הון אישית ודו"חות על הכנסות בין השנים 2014-2013

15.12.2015, 12:13 | תומר גנון

איש העסקים חיליק טפירו, שנחקר ברשות ניירות ערך לפני כחצי שנה בחשד להקמת פירמידת משקיעים ועבירות מרמה בקרן ההשקעות אור שקרסה, הסתבך גם עם מס הכנסה. כך עולה מכתב אישום שהוגש לאחרונה לבית משפט השלום בחיפה.

על פי כתב האישום שהגיש מדור התביעות של פקיד שומה חקירות חיפה והצפון, באמצעות עו"ד לינדה אמנו, בין השנים 2013-2014 טפירו לא מסר דו"ח על הכנסותיו האישיות. כמו כן לא מסר הצהרת הון כפי שנדרש – הן על פי חוק, והן על פי פניה פרטנית שנשלחה אליו. בנוסף, לפי כתב האישום, חברת השיווק הפנסיוני "טפירו סוכנות לביטוח פנסיוני" שבשליטתו, לא הגישה דו"חות במועד על הכנסותיה באותן שנים. עוד על פי כתב האישום, הכנסות החברה בשנת 2013 עמדו על 5.6 מיליון שקל, וב-2014 על 4.7 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

החשד: קרן אור הייתה פירמידה

 

רשות ניירות ערך עצרה את טפירו בחודש יוני ביחד עם שותפו בעבר לשליטה בקרן אור, עו"ד אמיר בירמן. על פי החשד, הקרן התנהלה בשיטת פירמידה כאשר החזרי הריביות והתשלומים החודשיים למשקיעים שולמו מכספי משקיעים חדשים שגויסו, ולא ממקורות עצמאיים של החברה. הקרן שעל פי פרסומיה התמחתה בהשקעה בפרויקטים של תמ"א 38, קרסה לפני כשנה וחצי והותירה חובות של כ-61 מיליון שקל ל-380 משקיעים. הסדר נושים שאושר בקרן, מחק למשקיעים כמחצית מכספם.

חיליק טפירו חיליק טפירו חיליק טפירו

זמן קצר לאחר שהוגשה בקשת הפירוק נגד קרן אור, ערכו המפרקים הזמניים עורכי הדין ליאור מזור ורמי קוגן, דו"ח על נסיבות הקריסה של הקרן. "החקירה הראשונית מעלה פערים ניכרים ביותר, בהיקף הנאמד לפחות בכ-13 מיליון שקל, בין סכומי השימושים שבוצעו על ידי החברה בכספים שגייסה, לבין יתרות הקרן להחזר", נטען בדו"ח. "הפערים מוסברים בחלקם בלבד על ידי עלויות הגיוס הגבוהות ביותר של הכספים, החזרי ריבית משמעותיים ביותר בהם נשאה החברה, והוצאות הנהלה גבוהות".

דו"ח המפרקים, תלונות משקיעים וראיות נוספות, הובילו את רשות ניירות ערך לפתוח בחקירה פלילית. טפירו ובירמן נחקרו ברשות ניירות ערך בחשד לביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים, גיוס הון ללא תשקיף והלבנת הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. על פי החשד, טפירו עשה שימוש שלא כדין בחלק מהכספים שגייסה הקרן, בין היתר לצורך מימון אשכול החברות הפרטיות שלו בתחום הביטוח וההשקעות. כמו כן, הרשות חושדת שטפירו השתמש בחלק מהכספים לרכישת נכסי נדל"ן פרטיים, ומתן הלוואות חוץ בנקאיות.

הסתבך עם מע"מ ושילם קנס

 

במקביל לחקירה של רשות ניירות ערך, ועוד לפני ההסתבכות עם מס הכנסה, הסתבך טפירו גם עם מע"מ. נגד "טפירו סוכנות לביטוח פנסיוני" שבשליטתו, הוגש כתב אישום פלילי לאחר שאיחרה ולא הגישה במועד דו"חות למע"מ בשישה מקרים שונים ב-2014. בכתב האישום נטען שחובות החברה למע"מ נאמדו בכ-400 אלף שקל. עם זאת, בחודש יולי הסכימו במע"מ להמיר את האישום לקנס מינהלי של כמה מאות שקלים. זאת לאחר לדבריהם לאחר שהמחדלים הוסרו. אלא שכאמור, כעת גם מס הכנסה טוען שטפירו לא הגיש במועד דיווחים על הכנסות החברה, וכן הצהרת הון אישית.

מעו"ד שרון פישמן ממשרד דורון טיקוצקי, המייצגת את טפירו בענייני מס, נמסר "מדובר גם הפעם בכתב אישום בעבירות טכניות של אי הגשת דו"חות אישיים ודו"חות בחברה במועד. המחדלים הוסרו, והדו"חות הוגשו. בימים אלה תוגש בקשה למחיקת כתב האישום והמרתו בקנס מינהלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות