אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמחקה התביעה נגד רכישת השליטה בגרינסטון על ידי טפר ודג'לדטי צילום: אוראל כהן

נמחקה התביעה נגד רכישת השליטה בגרינסטון על ידי טפר ודג'לדטי

התביעה נמחקה למרות שרשות ניירות ערך קבעה כי מכירת השליטה לגדי טפר וניסים דג'לדטי, שהורשע בפלילים, בוצעה בהליך לא תקין

15.12.2015, 12:51 | גיל קליאן

הוסר האיום המשפטי מעל עסקת העברת השליטה בגרינסטון (כיום דולומיט אחזקות) לגדי טפר וניסים דג'לדטי. כך עולה מדיווח החברה היום (ג'), על מחיקת התביעה מצד אולטרה אקוויטישבשליטת מאיר גורביץ.

קראו עוד בכלכליסט

טפר ודג'לדטי רכשו את השליטה בגרינסטון באמצע יוני תמורת 7 מיליון שקל מאולטרה אקוויטי, שבאותה עת נשלטה על ידי אפסווינג של ירון ייני. מאז, בית המשפט הכשיר הפיכה בשליטה בחברה – שהוענקה למאיר גורביץ, שהצליח להשתלט על הדירקטוריון ומאז לבצע שורה של פעולות לבצר את שליטתו בחברה (בהם החלפת עורכי דין, חשבונות בנק, מורשי חתימה וכדומה). 

אחד המהלכים של גורביץ היה לפנות לטפר ודג'לדטי ולהודיע להם כי המכירה של גרינסטון מבוטלת וכי עליהם להחזיר את החברה באותו מצב בו רכשו אותה. טפר ודג'לדטי דחו את הדרישה, מה שהוביל לפנייתו של גורביץ לבית המשפט. גורביץ קיבל רוח גבית משמעותית מרשות ניירות ערך, שהציגה עמדה בפני החברה לפיה מכירת השליטה בגרינסטון לא אושרה בהליך תקין.

כמו כן, לפני מספר חודשים הרשיע בית המשפט את דג'לדטי בשורה של עבירות פליליות - קשירת קשר לפשע, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון והטרדת עד. נגד דג'לדטי נטען כי השתלט יחד עם שותפים על נכסיו של אלכסיי זכרנקו, שנעלם ברוסיה בשנת 2009 ולא ידוע מה עלה בגורלו.

גדי טפר, צילום: עמית שעל גדי טפר | צילום: עמית שעל גדי טפר, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות