אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת עולה מדרגה: יחלט עשרות מיליוני שקלים לגולן טלקום צילום: בלומברג, יובל חן

משרד התקשורת עולה מדרגה: יחלט עשרות מיליוני שקלים לגולן טלקום

המשרד החליט לחלט את כספיה מתוך 80 המיליון הנמצאים בידיו. בשנה וחצי האחרונות פירקה גולן קרוב ל-700 תחנות שידור, בניגוד לתנאי הרישיון שלה

15.12.2015, 14:53 | אלירן מלכי

משרד התקשורת מחריף את המאבק נגד מיכאל גולן ומתכוון לחלט ערבויות של גולן טלקום בגובה עשרות מיליוני שקלים, מתוך 80 המיליון הנמצאים בידי המשרד. זאת בעקבות אי עמידת החברה בתנאי הרישיון.

בשנה וחצי האחרונות פירקה גולן קרוב ל-700 תחנות שידור, בניגוד לתנאי הרישיון שלה. ממשרד התקשורת נמסר כי הם החלו בתהליכי אכיפה ופיקוח. לאחרונה הודיע משרד מבקר המדינה כי הוא פותח בבדיקה בעקבות תלונות שהגיעו על משרד התקשורת בשל חוסר הטיפול שלו בהפרות תנאי הרישיון של גולן טלקום.

בתחילת חודש נובמבר הצהירה סלקום כי היא מעוניינת לרכוש את גולן טלקום בסכום של 1.17 מיליארד שקל ובמקביל לוותר לה על חוב של 400 מיליון שקל. על אף שראש ממשלת ישראל ושר התקשורת בנימין נתניהו הודיע כי הוא מתנגד לעסקה, החברות שלחו למשרד התקשורת העתק מההסכם ביניהם.

מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום, צילום: אוראל כהן מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום | צילום: אוראל כהן מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום, צילום: אוראל כהן

משרד התקשורת מסר כי "המשרד החל בתהליכי פיקוח ואכיפה. נשלח מכתב התראה על חילוט הערבות בגין הפרה מאז 2014 של פירוק רשת הדור השלישי. גולן יזכה לשימוע ואפשרות לתיקון ההפרה עד סוף ינואר 2016. לא נקבע סכום חילוט והדבר תלוי בהוכחת היקף ההפרה. יש לציין שמדובר בצעד חריף כיוון שמדובר בהפרה מהותית של תנאי הרישיון שעשויה להוביל אף לשלילת הרישיון על פי העילות הקבועות בחוק". מגולן טלקום סירבו למסור תגובה בנושא. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
נאמנים לגולן
כל לקוחות גולן, נאמניו ממש. בגלל תרגיל העוקץ הדפוק של אדון גולן אנחנו נחזור לשלם לחברות הוותיקות מלא כסף!!! החברה העצמאית היחידה היתה ונשארה הוט מובייל שעובדת על אנטנות משלה והם להבדיל מגולן לא מפרקים אנטנות אלא רק משפרים את איכות הקליטה. אז חסכתם כמה שקלים לטווח הקצר, לטווח הארוך הייתם שותפים לתרגיל עוקץ על כלל החברה הישראלית. תודה!
לה לה , *  |  16.12.15
15.
נסיון חיסול של גולן טלקום
נכון שההתנהלות של גולן לא הייתה תקינה אבל האינטרס הציבורי הוא שגולן תמשיך להיות חברה עצמאית מתפקדת ובעלת יכולת. כרגע יש כוחות גדולים מאוד של בעלי הון שפועלים לחסל אותה כשמשרד התקשורת הוא המוציא לפועל ונשפך כסף רב כדי להסית את הציבור כנגד החברה כדי שהציבור ישלים בשקט עם חיסולה. הדרישה שגולן תשלים את הפריסה של רשת דור שלישי כעת היא דרישה אנכרוניסטית ואווילית וגם לא מעשית רגולטורית. עדיף שגולן תשקיע את כספה בשיתוף עם סלקום או חברה אחרת בהקמת רשת דור 4. משרד התקשורת אמור לפתור בעיות בשביל כלל תושבי המדינה ולא לייצר בעיות בצורת ההתנהלות שלו מול חברות התקשורת.
סתם אחד  |  16.12.15
13.
לפני כחלון הרגולטור נתן לפלאפון סלקום ואורנג לבלף ולשדוד אותנו ואת השוק-מה הם בוכים
גולן פרק אנטנות מדירות שיסרטנו שכנים הרגולטור לא אכף כלום 15 שנה כשהחברות רימו שדדו והונו אותנו לא דאג לחשבוניות המסובכות והמסתירות מסלולים שאף אחד לא הבין בא גולן ועשה סדר במקום הרגולטור
גולן עזה סדר בשוק במקום הרגולטור  |  15.12.15
לכל התגובות