אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינפינטי: מלחמת המטבעות תימשך עמוק לתוך 2016

אינפינטי: מלחמת המטבעות תימשך עמוק לתוך 2016

יו"ר בית ההשקעות אמיר איל צופה לשנה הקרובה תנודתיות יתר של השווקים הפיננסיים: "המשקיעים נדרשים לאורך רוח וראייה לטווח ארוך"

15.12.2015, 17:03 | אמיר רוזנבאום

יו"ר אינפינטי אמיר איל אומר היום (ג') כי "אנו נמצאים בעידן של מלחמה חברתית כלל עולמית, הבאה לביטוי במלחמת מטבעות וסחורות, אשר תימשך עמוק לתוך 2016, ותכתיב המשך מחירי כסף נמוכים, יצוא דיפלציוני מצד מדינות מתפתחות והגדלת הפערים החברתיים בין מדינות ובתוכן." איל אמר את הדברים אמר במסיבת העיתונאים השנתית של אינפינטי לקראת השנה החדשה.

קראו עוד בכלכליסט

עוד הוסיף כי "השאיפה להשגת תשואות, בהעדר ריביות עוגן, תוביל לתנודתיות יתר של השווקים הפיננסיים, וריאקציות אי-רציונאלית לכל ארוע, כך שמשקיעים נדרשים לאורך רוח וראייה לטווח ארוך. ישראל בפוזיציה כלכלית טובה אל מול מדינות היחס, הן המפותחות והן המתפתחות, בפרמטרים המאקרו כלכליים העיקריים ובעיקר במינוף הכולל, המצדיקה את ה-Home Bias".

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

גיל לוי מנכ"ל אינפיניטי ניהול תיקי השקעות, "אנו מעריכים כי מחירי הנדל"ן בישראל יעצרו בשנת 2016, הן מצד הגדלת ההיצע באזורי הביקוש והן מצד הביקושים עצמם, בעיקר של רוכשי הדירות להשקעה עקב תשואה נמוכה, עלויות, מיסוי, היטלים שונים ועוד." לגבי הריבית בישראל מוסיף לוי כי הוא לא צופה העלאה במחצית הראשונה של 2016, כאשר בהמשך השנה תיתכן עליה מינורית.

להערכתו "השקל התחזק בעיקר עקב מאזן התשלומים, יתרות המט"ח, המאזן המסחרי ותמלוגי הגז העתידיים." עוד הוסיף כי "האינפלציה בישראל נמצאת ברמתה הנמוכה כאשר צד הביקושים ממותן עקב כוח קנייה חלש של הציבור, בעיקר עקב שחיקת ההכנסה הפנויה, אי עלייה בשכר הריאלי, ותשלומי נדל"ן."

בבית ההשקעות מעריכים כי "על אף העלאת הריבית הצפויה ביום רביעי הקרוב, תמונת המאקרו העולמית לא תאפשר לארה"ב להעלות ריבית במהלך המחצית הראשונה של שנת 2016."

לסיכום ממליצים באינפינטי כי הסקטורים המעניינים בתקופה של עליית ריבית מינורית יהיו הפיננסים, פארמה, צריכה בסיסית וטכנולוגיה. הזדמנויות יתכנו במגזרים "חבוטים", ובראשם האנרגיה והסחורות. יש לצפות לתנודתיות רבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות