אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנ"ר: תומך במכירת מסעדת אחד העם 1 של מיכל אנסקי ב-690 אלף שקל צילום: יובל חן

הכנ"ר: תומך במכירת מסעדת אחד העם 1 של מיכל אנסקי ב-690 אלף שקל

על פי ההצעה שהגיש מפרק קבוצת רוביקון לאישור בית המשפט, הרוכש הוא מנחם יוזנט שמתכוון לפתוח במקום מסעדה גיאורגית מסורתית. אחד העם, שמניותיה היו בבעלות אישית של אמיר ברמלי, קרסה בשל חובות של 6.5 מיליון שקל. הרכישה, השיפוץ ותפעול המסעדה בנווה צדק הגיעו מכספי משקיעי רוביקון

15.12.2015, 17:19 | תומר גנון וגלי וולוצקי

כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) שבמשרד המשפטים, תומך בבקשתו של המפרק הזמני של רוביקון וקלע, עו"ד ארז חבר, למכור את מסעדת אחד העם בנווה צדק של מיכל אנסקי ב-690 אלף שקל בתוספת מע"מ למנחם יוזנט. כך עולה מתגובה שהעביר היום (ג') לביהמ"ש באמצעות בא כוחו, עו"ד אביעד בללתי. לדברי הכנ"ר הוא עיכב את עמדתו לצורך מתן אפשרות להגשת הצעות נוספות, אולם לא הוגשו כאלה בפועל ולכן הוא אינו מתנגד למכירה.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד חבר הגיש את הבקשה לאישור מכירת המסעדה לבית המשפט המחוזי בת"א לפני כשבועיים. אחד העם, שנמצאת בבעלותו האישית של בעל השליטה ברובקיון וקלע אמיר ברמלי, ונוהלה על ידי מיכל אנסקי, קרסה בשל חובות של 6.5 מיליון שקל. בדו"ח שהגיש עו"ד חבר לבית המשפט, ועל אף שמניות המסעדה היו רשומות על שמו של ברמלי, נקבע שכספי משקיעי רוביקון הם ששימשו לרכישת המסעדה ולשיפוצה (3.5 מיליון שקל), וכן לתפעולה השוטף בטרם הקריסה. ברמלי מצדו טוען כי יש לראות במסעדה כחלק מנכסי הקבוצה ולא כעסק פרטי שלו.

מסעדת אחד העם 1 , צילום: יח"צ מסעדת אחד העם 1 | צילום: יח"צ מסעדת אחד העם 1 , צילום: יח"צ

על פי בקשת הפירוק שהוגשה למסעדה לפני חודש, חובותיה העיקריים של אחד העם מתחלקים כך: 967 אלף שקל לספקים, 240 אלף שקל לעובדים, 519 אלף שקל בגין דמי ניהול לרוביקון, ו-4.2 מיליון שקל חובות בגין הזרמות כספים שבוצעו מרוביקון.

המסעדה הנוכחית שתפתח בנווה צדק, תהיה סניף של מסעדת ראצ'ה הירושלמית, שנפתחה בשנת 2011 בבעלות המסעדנית לילי בן שלום. היא מציעה מאכלים גיאורגים מסורתיים ומתמחה בטקס הברכות הגאורגי המסורתי הנערך בזמן הארוחה. זהו אגב הסיבוב הגיאורגי השני של המסעדה בנווה צדק, שבתחילת דרכה איכלסה את מסעדת ננה בבעלות המסעדנית ננה שרייר, שכיום מחזיקה במסעדה הגיאורגית הטבעונית ננוצ'קה ברחוב לילינבלום הסמוך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות