אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפקד כלא איילון שוהם יוסף הוא הבכיר החשוד בקיום יחסים עם קצינה שתחת מרותו

מפקד כלא איילון שוהם יוסף הוא הבכיר החשוד בקיום יחסים עם קצינה שתחת מרותו

גונדר-משנה שוהם יוסף שוהה במעצר בית נוכח החשד שקיים קשר רומנטי עם קצינה ששירתה תחתיו. ההערכה היא כי התיק נגד יוסף, המשמש כמפקד כלא איילון, יסתיים בדין משמעתי

16.12.2015, 11:03 | רענן בן צור, ynet
גונדר-משנה שוהם יוסף, מפקד כלא איילון, הוא הבכיר בשירות בתי הסוהר שנחקר בחשד שקיים קשר רומנטי עם קצינה ששירתה תחתיו. המשטרה חקרה אותו ביום שני האחרון והעבירה המיוחסת לו היא קיום יחסים בהסכמה תחת מרות. נציבת השב"ס רב-גונדר עפרה קלינגר השעתה אותו מתפקידו. עם זאת, ההערכה היא שתיק החקירה יסתיים בדין משמעתי ולא פלילי. הסיבה לכך היא שמערכת היחסים בין המפקד לקצינה, הייתה בהסכמה. 

במסגרת החקירה נקבעו לקצין תנאים מגבילים לרבות מעצר בית של חמישה ימים והרחקה למשך 15 ימים ממתקני שב"ס. החקירה החלה בעקבות מידע שהועבר למשטרה על ידי גורמי שב"ס והתנהלה בשיתוף פעולה עמם.

כלא איילון, צילום: מוטי קמחי כלא איילון | צילום: מוטי קמחי כלא איילון, צילום: מוטי קמחי

שופט המחוזי לשעבר, עו"ד משה גלעד, המייצג את הבכיר, מסר בתגובה: "מרשי קצין מוכשר שתרם לביטחון מדינת ישראל שנים רבות ואני מציע לא לעשות בו לינץ' תקשורתי בטרם הסתיימה החקירה. עצם העובדה שלא נעצר אומרת דרשני".

גורם בשב"ס אמר: "הוא קצין טוב ומוערך. לא לחינם הוא קיבל את הפיקוד על כלא שנחשב לא קל. אם הוא ניהל מערכת יחסים עם פקודה שלו אולי היה עליו לדווח על כך ולדאוג שהיא תועבר לתפקיד אחר ולא תהיה תחת מרותו. אבל מדובר באנשים בוגרים שניהלו מערכת יחסים בהסכמה וזו לא צריכה להיות עבירה פלילית. נראה שאחרי הכול הנושא ייסגר בתוך שב"ס".

מהשב"ס נמסר כי "ימשיכו לשתף פעולה ככל הדרוש עם צורכי החקירה תוך טיפול במתלוננת והגנה עליה וכן תוך שמירה על הזכויות החוקיות של הקצין החשוד". עוד מסרו כי עם כניסתה לתפקיד, הפיצה נציבת בתי הסוהר, רב גונדר עפרה קלינגר, אגרת לכלל סוהרי הארגון, ובה הודיעה על הקמת יחידה חדשה הכפופה למבקר הפנים של שב"ס "שתהווה כתובת לכל סוהר וסוהרת לתלונות בעניין התנהלות לא הולמת במסגרת הארגון". קלינגר הודיעה על "מדיניות של אפס סובלנות לכל מקרה של התנהגות בלתי הולמת ועל הכוונה לייצר סביבת עבודה בטוחה ומכבדת לכלל הסוהרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות