אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: הקונגרס מכין להצבעה תוכנית שתבטל את הההגבלות על ייצוא נפט צילום: בלומברג

ארה"ב: הקונגרס מכין להצבעה תוכנית שתבטל את הההגבלות על ייצוא נפט

יו"ר בית הנבחרים פול ריאן הציג למחוקקים תוכנית שתסיר את חסמי ייצוא הנפט של ארה"ב וכוללת תקציב ממשלתי מוגבר בגובה 1.15 טריליון דולר וחבילת הטבות מס לאנרגיה מתחדשת בגובה 650 מיליון דולר; היום הנפט יורד ב-1.6% ונסחר ברמה של 36.8 דולר לחבית

16.12.2015, 10:54 | שירות כלכליסט

הקונגרס האמריקאי מכין להצבעה תוכנית שתבטל את הההגבלות על ייצוא נפט גולמי שנמצאות בתוקף כבר 40 שנה. הדיל שהציע יו"ר בית הנבחרים, פול ריאן לבית הנבחרים והסנאט, שנמצא בשליטת הרפובליקנים, תספק בתמורה תקציב ממשלתי מוגבר בגובה של 1.15 טריליון דולר עד ספטמבר 2016. היום הנפט יורד ב-1.6% ונסחר ברמה של 36.8 דולר לחבית.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, עוד לפני שיחלו בקונגרס לדון בהצעות הללו, הם צפויים להעביר היום (ד') תקציב זמני שיהיה בתוקף עד ה-22 בדצמבר וימנע השבתה של פעילות הממשל, שכן התכנית הנוכחית למימון פעילות הממשלה מסתיימת בסוף היום (ד').

ריאן ושאר חברי המפלגה הרפובליקנית מנסים להימנע מהשבתת הממשל, כפי שקרה באוקטובר 2013, אז הופסקה פעילות משרדי הממשלה ל-16 ימים, פעולה שפגעה בתמיכה הציבורית במפלגה. "אני חושב שהבהרנו היטב כי אנחנו לא מתכוונים להגיע להשבתה", אמר אתמול ריאן.

דובר בית הנבחרים, פול ריאן. מבשל דיל, צילום:בלומברג דובר בית הנבחרים, פול ריאן. מבשל דיל | צילום:בלומברג דובר בית הנבחרים, פול ריאן. מבשל דיל, צילום:בלומברג

התכנית כוללת גם הסרת הגבלות המסחר על ייצוא נפט גולמי אמריקאי בתמורה להארכת הטבות מס לאנרגיה מתחדשת. שווי הטבות המס - 650 מיליון דולר. ההחלטה התקבלה בעקבות לחץ שהפעילו יצרניות הנפט האמריקאיות, ביניהן קונוקו פיליפס וקונטיננטל ריסורסס.

"יש לנו את הטכנולוגיה הטובה ביותר, הנפט הטוב ביותר ולאורך זמן נבריח את הנפט הרוסי, נבריח את הנפט הסעודי והאיראני", הגיב חבר הקונגרס הרפובליקני ג'ו ברטון. "זהו ניצחון ענק", הוסיף.

לעומת זאת, הסנטור הדמוקרטי ג'ף מרקלי טען כי מדובר ב"טעות עצומה", שמטיבה עם חברות הנפט הגדולות על חשבון "מעמד העובדים האמריקאי וכדור הארץ". כמו כן, תעלה להצבעה התכנית להארכת הקלות המס, כולל עבור פעילויות המחקר ופיתוח של חברות, תרומות לצדקה והוצאות של מורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות