אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתי למרוד בבוס? צילום: Duke Photography

מתי למרוד בבוס?

פרופסור יקר, יש לי בעיה מתמשכת עם סגנון הניהול של הבוס שלי: הוא רשמי, מרובע ומרוחק ודורש ציות עיוור מהעובדים. האם עליי לקבל זאת או למרוד בסמכותו? או אולי לחפש עבודה חדשה? ע'

19.12.2015, 17:52 | דן אריאלי

ע' היקר,

השאלה שלך, בבסיסה, היא על הסיכוי שההתנהגות של הבוס שלך תשתנה. הייתי רוצה להיות אופטימי לגבי הסיכוי לכך, אבל זה קשה, כי קשה לשנות אנשים.

אבל הנה כיוון מחשבה: דמיין שהיית העובד היחיד של הבוס שלך. במצב כזה, סירוב מצדך לשתף פעולה עם סגנון הניהול שלו יגדיר מחדש את סביבת העבודה, ומיד. קרוב לוודאי שהבוס שלך גם ישתנה קצת. לעומת זאת, בחברה עם מאות עובדים, מרד, גם אם של קבוצה, יהיה רק חלקיק מהמשוב שמגיע לבוס, וקרוב לוודאי שהוא לא ילמד ממנו הרבה.

אם אתה חושב שתוכל לגרום לכל העובדים להתחיל לדרוש יחס אחר, כדאי לך לשקול את רעיון המרד, צילום: shutterstock אם אתה חושב שתוכל לגרום לכל העובדים להתחיל לדרוש יחס אחר, כדאי לך לשקול את רעיון המרד | צילום: shutterstock אם אתה חושב שתוכל לגרום לכל העובדים להתחיל לדרוש יחס אחר, כדאי לך לשקול את רעיון המרד, צילום: shutterstock

אם אתה חושב שתוכל לגרום לכל העובדים להתחיל לדרוש יחס אחר, כדאי לך לשקול את רעיון המרד. אם מספר בני הברית שלך לא יגיע למאסה קריטית, המשך הלאה.

מחשבה לסיום: עצמאות ותחושת שליטה הן שני מאפיינים חשובים בסיפוק מהעבודה. עבודה שלא תיתן לך את שניהם תפגע באושר שלך. לכן, כשתחפש אחר העבודה הבאה שלך, ודא שאתה משיג יותר מרק משכורת.

איך לחזק את מערכת היחסים?

אני יוצאת עם מישהו נהדר, אבל תוהה: מה יהפוך את הקשר בינינו למערכת יחסים ארוכה ומצליחה? לוֹ

העצה הכי טובה שאני יכול להעניק בנוגע לזוגיות ארוכת טווח היא למצוא מישהו שאת מעריצה ושואפת לאמץ כמה מהתכונות שלו או לחקות משהו בדרכיו, ושבו זמנית הוא ירגיש את אותו הדבר כלפייך. עם נקודת הפתיחה הזאת תוכלו לבלות את שארית חייכם המשותפים בשאיפה להשתפר. אני אימצתי את העצה הזאת, ויכול להעיד שהיא הופכת את החיים לקסומים יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות