אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה משותף לנינט, קובייה הונגרית ורישיון רכב: דברים שחיפשנו בגוגל השנה

מה משותף לנינט, קובייה הונגרית ורישיון רכב: דברים שחיפשנו בגוגל השנה

חברת גוגל פרסמה את הדו"ח השנתי שלה המפרט מה היו החיפושים הפופולריים ביותר בישראל ובעולם, איזה סרטים, ידוענים ואירועים פוליטיים הכי עניינו אותנו?

16.12.2015, 11:21 | הראל עילם

אמיליה היא התשובה לשאלה שסיקרנה הכי הרבה ישראלים במהלך 2015: "איך קוראים לבת של נינט" הייתה השאלה הנפוצה ביותר שישראלים הפנו כלפי מנוע החיפוש של גוגל. כך עולה מהדו"ח השנתי על תוצאות החיפוש בארץ ובעולם שגוגל פרסמה הבוקר (ד'). 

קראו עוד בכלכליסט

שאלות טורדניות נוספות תהו כיצד ניתן לפתור קוביה הונגרית, איך מוציאים רשיון לרכב ומהי הדרך למחוק חשבון פייסבוק. במקום השישי ברשימה תינוקת נוספת: גם שמה של ביתה של יעל בר זוהר עניין את הגולשים. במקום השביעי, מתברר כי מכשיר הדגל הקודם של LG, ה-G3, פופולרי מאוד כי ישראלים תוהים כיצד ניתן לצלם את מסך הבית שלו. ה-G3 כלל לא מופיע ברשימת המכשירים הפופולריים ביותר לפי חיפוש, עם זאת, כאשר במקום הראשון ניתן למצוא את האייפון 6S, ואחריו סמסונג גלקסי S6, וואן פלוס וואן הקודם (כאשר וואן פלוס החדש נמצא במקום השישי), וואווי P8 וגלקסי נוט 5 – גם הוא מבית סמסונג.

הצאצאית הכי מסקרנת השנה, צילום: מוטי לבנון הצאצאית הכי מסקרנת השנה | צילום: מוטי לבנון הצאצאית הכי מסקרנת השנה, צילום: מוטי לבנון

האירוע החדשותי המוביל השנה, לפחות לפי היקף החיפושים בארץ, היה האונס-הקבוצתי באלנבי 40. בחירות 2015 רק במקום השני. לאחר מכן החתונה של בר רפאלי, ואחריה כתב האישום שהוגש נגד הרב עזרא שיינברג על הטרדה מינית ואונס. ההתקפה הרצחנית בפריז על מגזין שרלי הבדו במקום השביעי ואת הרשימה חותמת שכונת כרמי גת, ניתן להניח שבעקבות סרטון הפרסום הגזעני והמטריד במיוחד.

קטגוריה נוספת בחיפושי גוגל היא עבור מפלגות. לפי היקף החיפושים, המפלגה המובילה בישראל היא דווקא המחנה הציוני, ואחריה הבית היהודי, יש עתיד והרשימה המשותפת. עלה ירוק, שלא עברה את אחוז החסימה, במקום החמישי. הליכוד, המפלגה הגדולה בישראל, כלל אינה ברשימה.

ישראלים מעדיפים ככל הנראה סדרות טלוויזיה ישראליות וסרטים זרים, לפחות לפי גוגל – כל עשרת הסדרות המובילות בישראל לפי היקף חיפושים היו ישראליות, כאשר זגורי אימפריה במקום הראשון. ברשימת הסרטים, "מהיר ועצבני 7" במקום הראשון, ואחריו "חמישים גוונים של אפור", "הקול בראש" מבית פיקסר/דיסני, "צלף אמריקאי" ו"להציל את מארק ווטאני".

רשימת הסרטים המובילים בארץ חופפת למדי לרשימה האמריקאית – בשתי הרשימות היה ניתן למצוא את צלף אמריקאי, חמישים גוונים, מהיר ועצבני, הקול בראש, המיניונים ועולם היורה – ההבדל העיקרי הוא שעולם היורה החדש היה במקום הראשון בארצות הברית, והשמיני בישראל.

גוגל גם ציינה את הרגעים החדשותיים הגדולים ביותר בשנה האחרונה, לפחות לפי היקף החיפושים – ההתקפה הרצחנית על פריז עם 897 מיליון חיפושים, טקס פרסי האוסקר עם 406 מיליון חיפושים, התחרות העולמית לקריקט עם 323 מיליון וסרט מלחמת הכוכבים החדש שיוצא בשעות אלו לאקרנים עם 155 מיליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות