אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש אישר: מסעדת אחד העם 1 של אנסקי תימכר ב-690 אלף שקלים צילום: יובל חן

ביהמ"ש אישר: מסעדת אחד העם 1 של אנסקי תימכר ב-690 אלף שקלים

הרוכש הוא מנחם יוזנט שמתעתד לפתוח במקום מסעדה גיאורגית מסורתית. אחד העם, שמניותיה היו בבעלות אישית של אמיר ברמלי, קרסה בשל חובות של 6.5 מיליון שקלים. הרכישה, השיפוץ ותפעול המסעדה בנווה צדק הגיעו מכספי משקיעיו של ברמלי. השופט אורנשטיין: "המפרק פעל כנדרש להשיא את התמורה של מכירת המסעדה"

16.12.2015, 11:41 | תומר גנון וגלי וולוצקי

שופט בית המשפט המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין, אישר היום את בקשתו של המפרק הזמני של רוביקון וקלע, עו"ד ארז חבר, למכור את מסעדת אחד העם 1 בנווה צדק של מיכל אנסקי ב-690 אלף שקל בתוספת מע"מ למנחם יוזנט.

קראו עוד בכלכליסט

אחד העם, צילום: יח"צ אחד העם | צילום: יח"צ אחד העם, צילום: יח"צ

עו"ד חבר הגיש את הבקשה לאישור מכירת המסעדה לבית המשפט המחוזי בת"א לפני כשבועיים. אחד העם, שנמצאת בבעלותו האישית של בעל השליטה ברובקיון וקלע אמיר ברמלי, ונוהלה על ידי מיכל אנסקי, קרסה בשל חובות של 6.5 מיליון שקל. בדו"ח שהגיש עו"ד חבר לבית המשפט, ועל אף שמניות המסעדה היו רשומות על שמו של ברמלי, נקבע שכספי משקיעי רוביקון הם ששימשו לרכישת המסעדה ולשיפוצה (3.5 מיליון שקל), וכן לתפעולה השוטף בטרם הקריסה. ברמלי מצדו טוען כי יש לראות במסעדה כחלק מנכסי הקבוצה ולא כעסק פרטי שלו. כן הוא טען שהתמורה שההצעה שהגיש חבר נמוכה מאוד מהצעות אחרות שקיבל בעבר.

השופט אורנשטיין דחה את הדברים. הוא ציין כי "המפרק פעל כנדרש להשיא את התמורה של מכירת המסעדה". הוא הוסיף כי טענת ברמלי שניתן למקסם את התמורה במסגרת הסדר כולל שהוא יציע לנושי רוביקון וקלע משום ש"טענות אלה אינן מגובות באסמכתא כנדרש ואין לדעת האם מתגבש הסדר ובאיזה שלב הוא נמצא".

על פי בקשת הפירוק שהוגשה למסעדה לפני חודש, חובותיה העיקריים של אחד העם מתחלקים כך: 967 אלף שקל לספקים, 240 אלף שקל לעובדים, 519 אלף שקל בגין דמי ניהול לרוביקון, ו-4.2 מיליון שקל חובות בגין הזרמות כספים שבוצעו מרוביקון.

המסעדה הנוכחית שתפתח בנווה צדק, תהיה סניף של מסעדת ראצ'ה הירושלמית, שנפתחה בשנת 2011 בבעלות המסעדנית לילי בן שלום. היא מציעה מאכלים גיאורגים מסורתיים ומתמחה בטקס הברכות הגאורגי המסורתי הנערך בזמן הארוחה. זהו אגב הסיבוב הגיאורגי השני של המסעדה בנווה צדק, שבתחילת דרכה איכלסה את מסעדת ננה בבעלות המסעדנית ננה שרייר, שכיום מחזיקה במסעדה הגיאורגית הטבעונית ננוצ'קה ברחוב לילינבלום הסמוך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות