אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: שיעור האבטלה הגיע לשפל של יותר מ-7 שנים צילום: בלומברג

בריטניה: שיעור האבטלה הגיע לשפל של יותר מ-7 שנים

מספר המועסקים בממלכה עלה לשיא של 31.3 מיליון עובדים; מספר המובטלים הצטמצם ב-110 אלף ל-1.7 מיליון; נתונים לה עשויים לעזור לבנק המרכזי להחליט לשמור על הריבית בשפל של 0.5% לתקופה נוספת

16.12.2015, 13:03 | שירות כלכליסט
שיעור האבטלה בבריטניה נפל לרמתו הנמוכה ביותר מזה שבע וחצי שנים, ומספר האנשים המועסקים עלה לשיא, כך עולה מנתונים שמפרסמת היום (ד') לשכת הסטטיסטיקה הלאומית. שיעור האבטלה ירד באוקטובר ל-5.2%, משיעור של 5.3% בספטמבר והגיע לרמתו הנמוכה ביותר מאז מאי 2008. במקביל, מספר המועסקים עלה ב-207 אלף ל-31.3 מיליון איש. במקביל, ברבעון שהסתיים באוקטובר הצטמצם מספר המובטלים ב-110 אלף ל-1.7 מיליון.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, הצמיחה בשכר בשלושת החודשים בין יולי לאוקטובר נפלה לרמה הנמוכה ביותר מאז פברואר -2%(לא כולל בונוסים), בעוד שתחזיות האנליסטים ציפו לעלייה של 2.3%.

לשכת התעסוקה בלונדון. מספר שיא של מועסקים, צילום: בלומברג לשכת התעסוקה בלונדון. מספר שיא של מועסקים | צילום: בלומברג לשכת התעסוקה בלונדון. מספר שיא של מועסקים, צילום: בלומברג

הנתונים האלה עשויים לעזור לבנק המרכזי להחליט לשמור את הריבית בשפל של 0.5% לעוד זמן מה. בנוסף לנתוני השכר, האינפלציה חגה מעל לשיעור אפס, כך שבשלב זה לא מופעל לחץ מיידי על הבנק המרכזי להעלות את הריבית. ההערכה הנוכחית היא שהבנק יעלה את הריבית ב-0.25% רק ברבעון השני של השנה הבאה, זאת בעוד שהבנק הפדראלי המרכזי בארה"ב צפוי להעלות את הריבית לראשונה מזה עשור היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות