אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות "הויקיליקס של הכדורגל", טוונטה הורחקה מתחרויות אירופה לשלוש עונות צילום: אי פי איי

בעקבות "הויקיליקס של הכדורגל", טוונטה הורחקה מתחרויות אירופה לשלוש עונות

קבוצת טוונטה ההולנדית הושעתה מהתחרויות האירופיות לשלוש עונות ונקנסה ב-45,250 יורו (32,800 דולר) לאחר שהורשעה בהפרת התנאים של רישיון הפעילות שלה, כך הודיעה התאחדות הכדורגל ההולנדית (KNVB)

16.12.2015, 14:52 | שירות כלכליסט
קבוצת טוונטה ההולנדית הושעתה מהתחרויות האירופיות לשלוש עונות ונקנסה ב-45,250 יורו (32,800 דולר) לאחר שהורשעה בהפרת התנאים של רישיון הפעילות שלה, כך הודיעה התאחדות הכדורגל ההולנדית (KNVB).

קראו עוד בכלכליסט

שחקן טוונטה. נשיא המועדון, אלדון ואן לאאן, התפטר בחודש שעבר לאחר שמסמכים שדלפו מהמועדון חשפו כי הקבוצה חתמה על הסכם חברת השקעות, דויאן ספורטס, שנוגד את חוקי ההתאחדות, צילום: אי פי איי שחקן טוונטה. נשיא המועדון, אלדון ואן לאאן, התפטר בחודש שעבר לאחר שמסמכים שדלפו מהמועדון חשפו כי הקבוצה חתמה על הסכם חברת השקעות, דויאן ספורטס, שנוגד את חוקי ההתאחדות | צילום: אי פי איי שחקן טוונטה. נשיא המועדון, אלדון ואן לאאן, התפטר בחודש שעבר לאחר שמסמכים שדלפו מהמועדון חשפו כי הקבוצה חתמה על הסכם חברת השקעות, דויאן ספורטס, שנוגד את חוקי ההתאחדות, צילום: אי פי איי

הקבוצה הסובלת ממצוקת מזומנים הייתה עלולה להיות מורחקת מכלל השתתפות בכדורגל ההולנדי, זאת אם היו שוללים ממנה את הרישיון. אולם ועדת הרישיונות של המדינה העניקה לקבוצה הקלה והטילה עונד על תנאי. 

עליהם כעת לשתף פעולה עם חקירה עצמאית סביב מבנה המועדון כדי לבסס מי האשמים, ולציית לממצאים כדי לשמור על רישיון הפעילות בעונה הבאה.

נשיא המועדון, אלדון ואן לאאן, התפטר בחודש שעבר לאחר שמסמכים שדלפו מהמועדון חשפו כי הקבוצה חתמה על הסכם חברת השקעות, דויאן ספורטס, שנוגד את חוקי ההתאחדות.

ההסכם ככל הנראה אפשר למשקיעים, שהזרימו 5 מיליון יורו למועדון בתמורה לאחזקה בזכויות ההעברה של שבעה שחקנים, להשפיע על החלטות ההעברה של הקבוצה, השפעה שמנוגדת לחוקי הכדורגל הבינלאומי.

טוונטה גם לא הצהירה על החוזה בפני ועדת הרישוי. ההתאחדות אמרה שהקבוצה הושעתה מתחרויות אירופיות, מכיוון שהשיגו את החוזה מאופ"א להתחרות בליגה האירופית תחת מסווה כוזב.

"הסיבה להחלטה הזו היא שנודע כעת שטוונטה השיגה במרמה את הרישיון של אופ"א והשתתפה בליגה האירופית בעונת 2014-15. הם השיגו את החוזה הזה על בסיס מידע לא שלם ולא מדוייק", נכתב בהצהרה מטעם ההתאחדות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות