אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגו-שופ נגמר: לא נמצא רוכש אלטרנטיבי לאיזיצ'יפ צילום: ערן יופי הכהן

הגו-שופ נגמר: לא נמצא רוכש אלטרנטיבי לאיזיצ'יפ

כעת המסלול מוכן לקראת ההצבעה שתתרחש ב-19 בינואר שתקבע האם חברת השבבים מיוקנעם תימכר למלאנוקס תמורת 25.5 דולר למנייה שהם 811 מיליון דולר

16.12.2015, 16:17 | דרור רייך

30 הימים למצוא קונה אלטרנטיבי לאיזיצ'יפ תמו וחברת השבבים מיוקנעם פרסמה כי הגוף המתווך ברכישה, בנק ברקליס, פנה ללא פחות מ-31 חברות ועניין אותם ברכישת החברה.

קראו עוד בכלכליסט

מהממצאים עולה כי רק חברה אחת הסכימה לחתום על מסמכי סודיות וקיים שיחת וועידה עם ההנהלה של איזיצ'יפ ובארקליס, אך הקונה הפוטנציאלי הודיע בסופו של דבר לברקליס כי הוא לא מעוניין בעסקה.

 אלי פרוכטר מייסד ומנכ"ל איזיצ אלי פרוכטר מייסד ומנכ"ל איזיצ'יפ | צילום: ערן יופי הכהן  אלי פרוכטר מייסד ומנכ"ל איזיצ

בכך, למעשה נסללה הדרך להצבעת בעלי המניות האם לקבל את ההצעת הרכש של מלאנוקס תמורת 25.5 דולר למנייה שהם 811 מיליון דולר. היום נסחרת מניית איזיצ'יפ במחיר של 24.3 דולר שמכנים לה שווי שוק של 731 מיליון דולר. ההצעה של מלאנוקס מייצגת פרמיה של 16% על מחיר הסגירה של איזיצ'יפ ב־29 בספטמבר (יום המסחר האחרון לפני ההכרזה על העסקה), ופרמיה של 33.1% על מחיר המניה הממוצע ב־12 החודשים החולפים.

נזכיר כי ההצבעה הקודמת, שהייתה אמורה להיות ב-12 לנובמבר נדחתה בדקה ה-90 ומלאנוקס אפשרה לאיזיצ'יפ ללכת ל- Go-Shop Period כלומר אפשרות לאיזיצ'יפ למשך ה-30 ימים למצוא רוכש במחיר גבוהה יותר. גורמים בשוק העריכו אז כי לאיזיצ'יפ לא היה מספיק קולות בכדי להעביר את ההצעה של מלאנוקס.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות