אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הכסף של משקיעי קלע הלך להרפתקאות עסקיות של ברמלי ללא ידיעתם" צילום: אוראל כהן

"הכסף של משקיעי קלע הלך להרפתקאות עסקיות של ברמלי ללא ידיעתם"

כך טענו בביהמ"ש הפרקליטים שמלווים את חקירת החשדות למרמה נגד בעל השליטה ברוביקון וקלע; הסנגורית של אמיר ברמלי: "טענות מיותרות ומנופחות"

16.12.2015, 17:15 | תומר גנון

"קרן קלע הבטיחה למשקיעים שהכסף שגייסה הוא להשלמות הון למשך 72 שעות, תוך התחייבות לריביות גבוהות, אבל הכסף הלך לרוביקון ומשם להרפתקאות עסקיות של אמיר ברמלי". כך טענו היום (ד') נציגי הפרקליטות, במסגרת דיון שנערך בבית משפט השלום ת"א.

קראו עוד בכלכליסט

זאת לאחר שהפרקליטות ביקשה להורות לברמלי להפקיד ערבויות חדשות בתמורה לשחרורו ממעצר, במקום 1.7 מיליון שקל שהפקיד בחודש מרץ מכספי המשקיעים לאחר שנחקר. ברמלי יזומן בקרוב לשימוע בטרם הגשת כתב אישום בשל ביצוע עבירות מרמה וני"ע. הפרקליטות ביקשה שיתייצב עד אז פעמיים בשבוע ברשות ני"ע.

בסמוך לדיון, כך עולה מבקשה שהגיש מפרק רוביקון וקלע עו"ד ארז חבר מוקדם יותר, התברר כי ברמלי השתמש בחודש אוקטובר בכספי המשקיעים גם להפקדת חצי מיליון שקל כערבות לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ שהוצא נגדו, וזאת לצורך נסיעות עסקים לניו יורק, אמסטרדם וגיאורגיה. ברמלי לא טס לבסוף משום שהוצא צו פירוק לחברות.

אמיר ברמלי, בעלי רוביקון וקרן קלע, צילום: יובל חן אמיר ברמלי, בעלי רוביקון וקרן קלע | צילום: יובל חן אמיר ברמלי, בעלי רוביקון וקרן קלע, צילום: יובל חן

חבר ביקש מבית המשפט לקבל את כל הכספים הללו, 2.2 מיליון שקל בסך הכל, עבור הנושים של החברות שקרסו והותירו חובות של 296 מיליון שקל. ברמלי הסכים להשבת הכספים, והדיון נסוב על ערבויות חדשות שהציע – שיעבוד על דירה של אמו בשלומי ודירה של אחותו בגבעת עדה, בשווי כולל של למעלה מ-2 מיליון שקל. "מצבו הכלכלי היום הוא לא מה שהיה כשנעצר", אמרה הסנגורית של ברמלי עו"ד נוית נגב. "אנחנו גם דוחים את הטענה שמדובר בכספי משקיעים שהופקדו, חלק מהכסף ברוביקון היו שייכים לו".

 

"זה אדם עם חשבונות בחו"ל"

נציגי הפרקליטות בדיון, עוה"ד חנה קורין, מאור ברדיצ'בסקי ויוני לבני שישמשו גם כתובעים במשפט שיפתח נגד ברמלי ומלווים את החקירה, תמכו בהשבת הכספים למשקיעים. עם זאת הם טענו שעל ברמלי להביא כספים ממקור אחר, משום שיתקשו לממש את הדירות שהציע במידה וברמלי ימלט מהארץ. "זה אדם עם חשבונות בחו"ל", אמרה עו"ד קורין. "הוא לא אדם ללא יכולת כספית. עברו לו מאות מיליונים תחת הידיים, והוא משך עשרות מיליוני שקלים מהחברות".

"הסאגה לגבי הערבויות שהפקיד ברמלי מכספי המשקיעים מלמדת בעיקר על התנהלות", הוסיף עו"ד לבני. "מה שקרה כאן זה עבירות של קבלת כספים ממשקיעים במרמה, ושימוש אישי בכספים. זאת התנהגות מאוד חמורה. לגישתנו כל הכספים שהיו ברוביקון שייכים למשקיעי קלע. הם התקבלו על בסיס מצג שקר לגבי טיב ויעוד השימוש בהם. כפי שעולה מחומר הראיות, הכספים האלה נצבעו. היה ייעוד ספציפי. אסור היה לעשות כל שימוש אחר בהם. הוא לא מימש, ולו פעם אחת, את אותו יעוד.

עו"ד לבני הוסיף כי "המשיב רכש באמצעות אותם כספים חברות מחברות שונות, שעברו לרוביקון שכלל לא גייסה את הכספים מהמשקיעים. מעבר לשימושים האלה, וכפי שעולה מחומר החקירה, החברה נכנסה לגירעונות בגלל ההתנהלות שלו. חלק גדול הפסידו או נסגרו. הוא יצא למסע הרפתקאות אישי תוך שהוא רוכש חברות, כל זה ללא ידיעת המשקיעים".

"לא רק שברמלי לא ברח הוא פעל להשיב כספים", אמרה עו"ד נגב בדיון. "הוא עושה הכל לגבש הסדר נושים. יש לו פה משפחה, ואין שום סכנת הימלטות. לבקש ערבויות גבוהות זה לא לעניין. זה מיותר ומנופח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות