אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סולתם רדד תימכר לבעלים לשעבר של נעמן פורצלן - ב-18.5 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

סולתם רדד תימכר לבעלים לשעבר של נעמן פורצלן - ב-18.5 מיליון שקל

מאיו תשלם עבור החברה 15.5 מיליון שקל במזומן ו- 3 מיליון שקל בתשלומים שייפרסו על פני חמש שנים; הצעה נוספת, גבוהה יותר, נדחתה - מאחר שהיה צורך באישור הממונה על ההגבלים

16.12.2015, 18:12 | אורנה יפת

בית המשפט המחוזי מרכז שבלוד אישר את מכירת חברת סולתם רדד, שנקלעה להקפאת הליכים, לחברת מאיו א.י השקעות. מאיו תשלם עבור החברה 18.5 מיליון שקל - 15.5 מיליון שקל במזומן ו- 3 מיליון שקל בתשלומים שייפרסו על פני חמש שנים. משפחת מאיו הינה הבעלים לשעבר של מותג כלי הבית נעמן פורצלן. המכירה כוללת את הפעילות, המלאי, הרכוש, המותג וסימני המסחר.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר התמחרות שלשלב הגמר בה הגיעו שתי מתמודדות: מאיו ומסלמני גרופ, החליטה השופטת עירית וינברג-נוטוביץ לקבל את הצעתה של חברת מאיו, אף שהיתה נמוכה במיליון שקל מזו של מסלמני גרופ. מסלמני גרופ הציעה בשלב הסופי של ההתמחרות 15.5 מיליון שקל במזומן פלוס 4 מיליון שקל בפריסה על פני חמש שנים.

חנות של סולתם רדד בבני ברק, צילום: אוראל כהן חנות של סולתם רדד בבני ברק | צילום: אוראל כהן חנות של סולתם רדד בבני ברק, צילום: אוראל כהן

בית המשפט העדיף את הצעת מאיו על פני זו של מסלמני כיוון שמסלמני גרופ עוסקת בתחום העיסוק של סולתם רדד ונדרשה את אישור הממונה על הגבלים עסקיים. "יכולה להיווצר בעיה בהפעלה זמנית עד לקבלת אישור הממונה על הגבלים עסקיים", קבעה השופטת וינברג-נוטוביץ, "על אף שחברת מסלמני הסכימה לשאת בהוצאות ההפעלה, אם בסופו של דבר לא יתקבל אישור הממונה על הגבלים עסקיים, אין בכך כדי לחסוך את מכלול הבעיות שעלולות להיווצר מהפעלה זמנית, כאמור".

השופטת העדיפה את הצעתה של מאיו מאחר שזו יכולה לקבל על עצמה את הפעלת החברה באופן מיידי והוסיפה כי "ההפרש הכספי בין שתי ההצעות אינו כה משמעותי". בית המשפט גם נתן משקל רב לעמדתם של עובדי סולתם, שהעדיפו שהחברה תימכר לחברת מאיו. עוד ציינה השופטת, כי למען הסר ספק, המכירה אינה כוללת את חובות לקוחותיה של החברה.

נאמני סולתם רדד הם עו"ד עמית פינס ועו"ד רון חכים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות