אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעכשיו אפשר להזמין הסעה של אובר מהמסנג'ר של פייסבוק צילום: איי אף פי

מעכשיו אפשר להזמין הסעה של אובר מהמסנג'ר של פייסבוק

הרשת החברתית חתמה אמש על שיתוף פעולה עם ענקית ההסעות, ונמצאת במגעים גם עם אפליקציות מוניות מתחרות במטרה להוסיף אותן לשירות החדש

17.12.2015, 11:22 | הראל עילם

פייסבוק ממשיכה להרחיב את שירות ההודעות המיידיות שלה, ובו זמנית מנסה לשקם את מעמדה בתחום המיקום: הרשת החברתית הודיעה אמש (ד') שהיא חתמה על שיתוף פעולה עם אובר. משתמשי פייסבוק בארצות הברית יוכלו כעת להזמין רכב של אובר דרך פייסבוק מסנג'ר. אובר הכריזה שהיא תעניק הסעה חינם, בשווי של עד 20 דולר, לכל משתמש שישתמש לראשונה בכלי החדש.  

קראו עוד בכלכליסט

תהליך ההזמנה פשוט – כאשר משתמש אחד שולח לחברו כתובת של בית עסק או נקודת ציון, הכתובת הופך לקישור. לחיצה על הקישור הזה תפתח חלון קופץ שדרכו המשתמש שקיבל את הכתובת יכול לבחור "הזמן הסעה". בנוסף, אייקון חדש בצורת כלי רכב יתווסף לשורת הכלים בתוך מסנג'ר תחת תפריט more, וגם דרכו יהיה ניתן להזמין הסעה. משתמשים לא יצטרכו להרשם לאובר או להוריד את אפליקציית ההסעות.

אפליקציית מסנג אפליקציית מסנג'ר, מעתה כל כתובת תהפוך לקישור אפליקציית מסנג

לאחר ההזמנה, המשתמש יוכל להשאר בקשר רציף עם הנהג, לקבל עדכונים על זמני ההגעה דרך הודעות מיידיות ולשתף את חבריו בהתקדמות הנסיעה, למשל, לפרסם או לשתף מפה המראה היכן הוא נמצא ברגע זה. יכולת דומה קיימת כבר כיום במספר אפליקציות מוניות. לפי "וול סטריט ג'ורנל", פייסבוק נמצאת כעת במגעים מתקדמים גם עם אפליקציות מוניות מתחרות, כגון Lyft, במטרה להוסיף גם אותן לשירות החדש.

הרשת החברתית כבר נכנסה לשיתופי פעולה דומים בעבר, בין השאר עם אתר המסעדות OpenTable, כאשר איפשרה למשתמש אחד לשלוח למשתמש אחר את פרטי המסעדה דרך מסנג'ר, הלינק למסעדה מוביל בין השאר לאפשרות להתקשר ישירות למסעדה או להזמין מקום.

שיתוף הפעולה עם אובר הוא חלק מאסטרטגיה רחבה יותר של הרשת החברתית, שנועדה לקדם את מסנג'ר כפלטפורמה עסקית רחבה וגמישה. בין השאר, החברה כבר הוסיפה לשירות כלים המאפשרים העברת כספים בין חברות, צ'ט וידאו קבוצתי, צ'ט ישיר עם נציגי שירות בבתי עסק, צ'ט קבוצתי לעובדי ארגון דרך פלטפורמת Facebook at Work, ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות