אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנכ"ל השנוא בעולם מכחיש את ההאשמות נגדו: מנסים להתנקם בי צילום: בלומברג

המנכ"ל השנוא בעולם מכחיש את ההאשמות נגדו: מנסים להתנקם בי

מרטין שקרלי טוען שההאשמות נגדו על הונאת פונזי הן ניסיון להעניש אותו על כך שייקר תרופה לטיפול בחולי איידס ב-5,000%

18.12.2015, 09:31 | שירות כלכליסט

מרטין שקרלי, מנכ"ל חברת התרופות טורינג שנעצר ביום חמישי על ידי סוכני FBI, מכחיש את ההאשמות נגדו, בראשן שניהל את קרן הגידור שהקים כמו "הונאת פונזי". 13 שעות לאחר המעצר המתוקשר, טען שקרלי שהאישומים בהונאת ניירות ערך הם בכלל ניסיון לא הוגן להעניש אותו על כך שהעלה מחיר של תרופה ב-5,000% בין לילה.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה הזו מספטמבר אכן משכה לעברו אש, והוא אף החמיר את המצב כשטען בראיונות שחבל שלא העלה את המחיר של התרופה אף יותר. שקרלי העלה את המחיר של התרופה, דרפרים המשמשת לטיפול בדלקות הנגרמות על ידי פרזיטים ל-750 דולר לגלולה מ-13.50 דולר.

תרופות לטיפול באיידס (ארכיון), צילום: בלומברג תרופות לטיפול באיידס (ארכיון) | צילום: בלומברג תרופות לטיפול באיידס (ארכיון), צילום: בלומברג

עם זאת, האישומים נגדו כלל לא נוגעים לנעשה בטורינג. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, שקרלי העביר באופן לא חוקי כספים מחברת הביוטק שהקים, רטרופין כדי לשלם למשקיעים בקרן הגידור MSMB, לאחר שהפסיד את כספם. אולם שקרלי מכחיש כי זו הייתה הונאת פונזי, אלא לטענתו הוא הצליח להרוויח כסף עבור המשקיעים שלו.

קורבנות של הונאת פונזי לא מרוויחים כסף"

"קרבנות של הונאת פונזי לא מרוויחים כסף, אך המשקיעים של שקרלי נהנו מתוצאות טובות", הגיב דובר מטעמו. אולם הוא לא סיפק פרטים לגבי גובה ההחזר למשקיעים או האם הרווחים כללו כספים מרטרופין.

זו לא הפעם הראשונה שהאשמות מסוג זה צצות. שקרלי שכבר פוטר מרטרופין, נתבע באוגוסט על ידי החברה בגין טענות דומות. שקרלי שוחרר אתמול ממעצר לאחר ששילם ערבות של 5 מיליון דולר. לטענתו, העסקאות הפיננסיות שבהן הוא מואשם הן פשוט מורכבות מדי עבור הרגולטורים, שכן הן כוללות "ענייני חשבונאות מורכבים שהתובעים בניו יורק ורשות ני"ע לא מצליחים להבין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות