אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרע מעמיק: אוקראינה לא תעמוד בתשלום אג"ח בגובה 3 מיליארד דולר לרוסיה צילום: רויטרס

הקרע מעמיק: אוקראינה לא תעמוד בתשלום אג"ח בגובה 3 מיליארד דולר לרוסיה

בקייב הודיעו כי לא יעמדו בתשלום שמיועד להיפרע ב-20 בדצמבר, משום שרוסיה סרבה לפריסת חובות. רוסיה הודיעה כי תתבע את אוקראינה

18.12.2015, 14:02 | בלומברג
אוקראינה לא תעמוד בתשלום אג"ח בגובה 3 מיליארד דולר לרוסיה, העמקה נוספת של המחלוקת בין שני הצדדים סביב החוב, כשמתגברים האיומים לנקיטת צעדים משפטיים.

קראו עוד בכלכליסט

ראש ממשלת אוקראינה ארסני יצניוק הודיע כי קייב דוחה את פירעון האג"ח ש ה-20 בדצמבר. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין קנה את החוב לפני שנתיים בניסיון לסייע לנשיא אוקראינה לשעבר, ויקטור ינוקוביץ', אולם חודשים ספורים לאחר מכן הוא כבר הודח. הקשרים בין רוסיה ואוקראינה הידרדרו מאז, בין השאר בעקבות סיפוח חצי האי קרים במרץ 2014 והתמיכה הרוסית במורדים במזרח אוקראינה.

חיילים רוסים באוקראינה. משבר חצי האי קרים היה אחת מנקודות השבר ביחסים, צילום: איי אף פי חיילים רוסים באוקראינה. משבר חצי האי קרים היה אחת מנקודות השבר ביחסים | צילום: איי אף פי חיילים רוסים באוקראינה. משבר חצי האי קרים היה אחת מנקודות השבר ביחסים, צילום: איי אף פי

חדלות הפירעון מגיעה לאחר שרוסיה סירבה להשתתף מוקדם יותר השנה בהסכם פריסת חובות שהושג עם שאר הנושים המסחריים, בטענה כי היא זכאית לתנאים טובים יותר בשל היותה מדינה. גרמניה ניסתה לתווך בין שני הצדדים בחודש האחרון, אך רוסיה איימה השבוע כי תתבע את אוקראינה אם תפספס את התשלום.

יצניוק הכריז על הקפאת התשלום בישיבת הממשלה היום (שישי) בקייב. הוא טען כי הצעד הכרחי מכיוון שרוסיה "סירבה לחתום על הסכם פריסת החובות", לפיכך התשלום מוקפא עד "שההצעות שלנו על פריסת חובות תתקבל - או שתתקבל החלטת בית משפט". הקפאת החזר החובות חלה גם על 507 מיליון דולר ששתי חברות ממשלתיות חייבות לבנקים ברוסיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות