אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר בפדרל ריזרב: "ארבע העלאות ריבית ב-2016 נחשבות לקצב הדרגתי" צילום: בלומברג

בכיר בפדרל ריזרב: "ארבע העלאות ריבית ב-2016 נחשבות לקצב הדרגתי"

נשיא הבנק הפדראלי של ריצ'מונד, ג'פרי לאקר: "מדובר בחצי מהקצב שבו העלינו את הריביות במחזור ההידוק הקודם"; לדבריו, האינפלציה תעלה בשיעור ניכר אם הנפט והדולר יתייצבו

19.12.2015, 08:59 | שירות כלכליסט
נשיא הבנק הפדראלי של ריצ'מונד ג'פרי לאקר אומר כי התחזיות של הבנק המרכזי האמריקאי שלפיהן יבצע ארבע העלאות ריבית ב-2016, הן הוכחה לכוונתו לעמוד בהעלאה הדרגתית של הריבית. "זה חצי מהקצב שבו העלינו את הריביות במחזור הידוק המדיניות הקודם. כך שמבחינתי זה לגמרי נשמע הדרגתי", אמר לעיתונאים בצפון קרולינה לאחר שהשתתף בכנס עסקים.

הפד העלה ביום רביעי האחרון את הריבית ב-0.25%, וציין שהעלאות נוספות יתבצעו באופן הדרגתי. עוד הודיעו בבנק כי לפי התחזית החציונית של קובעי המדיניות הציפייה היא לארבע העלאות של רבע אחוז בשנה הבאה.

ג ג'פרי לאקר | צילום: בלומברג ג

לאקר אמר כי תמך ברעיון להעלות את הריבית כבר ביוני, והוסיף כי הוא בטוח שהאינפלציה תעלה "בשיעור ניכר" לקראת עמידה ביעד 2% שקבע הפד עבר 2016, זאת אם מחירי הנפט והדולר יתייצבו. לאקר עצמו אינו רשאי להצביע ב-2016 על החלטות המדיניות של הפד.

הצהרה שפרסם הבנק המרכזי ביום שישי נמסר כי הוא לא יחל בצמצום אחזקות האג"ח שבידיו לפני שהעלאות הריבית "יהיו בעיצומן", אך לאקר אמר אתמול כי הוא תומך בהפחתת המאזן "בהקדם האפשרי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות