אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר בוועדת השרים לחקיקה: רפורמה בדמי לידה לנשים וזכויות סוציאליות לעצמאים צילום: אביגיל עוזי

מחר בוועדת השרים לחקיקה: רפורמה בדמי לידה לנשים וזכויות סוציאליות לעצמאים

הוועדה תדון בבוקר בחישוב דמי לידה לפי ממוצע שכר שנתי ולא לפי שלושת החודשים האחרונים להיריון, שבהם תפוקתן של עצמאיות יורדת. הממשלה צפויה לאשר לצוות בראשות מנכ"ל משרד רה"מ לבחון את הפיכת יום ראשון ליום מנוחה

19.12.2015, 22:22 | רוני זינגר

ועדת השרים לענייני חקיקה צפויה לאשר מחר הצעת חוק ולפיה דמי הלידה יחושבו על פי ממוצע שנתי, ולא רק לפי שלושת חודשי העבודה האחרונים של האשה — ובכך להסתמך על מדד מייצג יותר של משכורת האם. הדבר תקף במיוחד לנשים עצמאיות, ששלושת החודשים האחרונים אינם משקפים את ירידת התפוקה בעבודה.

ח"כ עליזה לביא מסרה: "לא ייתכן שנוסף לקשיים הרבים העומדים בפני הנשים העצמאיות לאחר לידה, תיפגענה גם זכויותיהן". ח"כ טלי פלוסקוב מסרה כי "דווקא בחודשים הראשונים שלאחר הלידה יש לחזק את הנשים ולוודא שכוחן הכלכלי לא נפגע".

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), צילום: רמי זרנגר ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) | צילום: רמי זרנגר ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), צילום: רמי זרנגר

עוד ידונו השרים מחר בהצעת חוק לביטול הפער בין הזכויות הסוציאליות של עצמאים לעומת אלו של שכירים. בין השאר, הצעת החוק של ח"כ מרב מיכאלי מאפשרת לעצמאים להנפיק בעצמם תלוש שכר, ובכך להפקיד ולמשוך הפקדות סוציאליות (פנסיה, פיצויים ותגמולים). זאת במטרה לבטל את האפליה שבין עצמאים לשכירים בדמי לידה וימי מילואים, ולאפשר מתן דמי אבטלה.

עוד תעלה מחר לוועדת השרים הצעתו של ח"כ מיקי זוהר, שתאסור פתיחת עסקים בשבת מטעמים סוציאליים ולא דתיים, הנתמכת בנייר העמדה ששלחו פורום בעלי המכולות לשרים.

במקביל, צפויה ישיבת הממשלה לדחות בחצי שנה את מועד קבלת ההמלצות של הצוות המיוחד שהוקם לבחינת פתיחת עסקים בשבת. הממשלה גם צפויה לאשר לצוות המיוחד, בראשות מנכ״ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר, לבחון את הפיכתו של יום ראשון ליום מנוחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות