אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בלניאדו יש טיפולי פוריות לנשואים בלבד" צילום: מאיר פרטוש

"בלניאדו יש טיפולי פוריות לנשואים בלבד"

ביה"ח בנתניה בתגובה לתביעה ייצוגית נגדו: בתור מוסד דתי איננו חייבים לקבל נשים לא נשואות

20.12.2015, 08:52 | זוהר שחר לוי

תגובה שנויה במחלוקת של בית החולים לניאדו בנתניה לבקשה לתביעה ייצוגית נגדו. התובעת טוענת שלניאדו מפלה נשים לא נשואות בטיפולי פוריות. לפי תגובת בית החולים, באמצעות עו"ד ארנון גרפי, מאחר שהוא מוסד פרטי־דתי מותר לו לסרב לטפל בנשים לא נשואות. לפי התגובה, "מדובר בתביעה מיותרת שלקחה מקרה חריג", והסיקה ממנו כאילו בית החולים מונע מכל הנשים שאינן נשואות טיפולי פוריות.

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

כתב ההגנה הוגש למחוזי מרכז בתגובה לבקשה לאישור ייצוגית של אשה לא נשואה החיה עם בן זוגה בנתניה.לפי הבקשה, לניאדו הוא בית חולים ציבורי בבעלות עמותה חרדית שמעניק טיפול לכל הפונים, אלא, כך נטען, שאת טיפולי הפוריות הוא מעניק רק על פי ההלכה, ולכן מקבל זוגות מכל הדתות, אבל רק בתנאי שהם רשומים בתור נשואים במשרד הפנים. לדברי התובעת, העובדה שסירבו לטפל בה בשל היותה לא נשואה היא "אפליה האסורה לפי חוק שוויון לאנשים עם מוגבלות" ו"איסור אפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים". לפי בית החולים אין מדובר כלל באפליה, אלא בקיומו של ציווי הלכתי שהוא חלק מצביונו ומהותו של בית החולים בהיותו מוסד שומר דת וכך גם הצוות הרפואי המועסק בו.

בית החולים גם נשען על עמדת משרד הבריאות בנושא, שדחה את תלונת התובעת בנימוק ש"ניתן לקבל סירוב זה כחלק מהתפיסה הערכית שבו מתנהל המוסד הרפואי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות