אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טים קוק הגן על שיטות ההתחמקות ממס של אפל: "משלמת כל דולר שהיא חייבת" צילום: איי אף פי

טים קוק הגן על שיטות ההתחמקות ממס של אפל: "משלמת כל דולר שהיא חייבת"

בראיון שישודר היום הגיב מנכ"ל אפל לטענות לפיהן החברה מוציאה מארה"ב מיליארדי דולרים יותר מכל חברה אמריקאית אחרת. הוא האשים את מערכת המס:"לא עוצבה לעולם הדיגיטלי"

20.12.2015, 12:18 | שירות כלכליסט
טים קוק מנכ"ל אפל, איבד מעט משלוותו במהלך ראיון לתוכנית 60 דקות, כשעלה נושא ההתחמקות של ענקית הטכנולוגיה מתשלום מס בארה"ב. "אלה סתם שטויות פוליטיות", טען קוק. "אין שום אמת מאחורי הטענות האלה. אפל משלמת כל דולר במסים שהיא חייבת". הוא הוסיף וטען כי אפל "משלמת יותר מסים במדינה הזו מכל חברה אחרת".

קוק הגיב לטענות המראיין צ'רלי רוז, לפיהן אפל מוציאה מארה"ב מיליארדי דולרים "כנראה יותר מכל חברה אמריקאית אחרת". קוק חזר על טענות שהשמיע כבר לפני שנתיים בשימוע בקונגרס וגרס כי עולה יותר מדי להחזיר את הכספים לארה"ב. "זה יעלה לי 40% להחזיר את הכסף הביתה, ואיני חושב שזה דבר הגיוני לעשות", אמר. "מערכת המס הזו עוצבה עבור העידן התעשייתי, לא העידן הדיגיטלי. היא הפוכה ונוראית לאמריקה. היה צריך לתקן אותה לפני הרבה מאד שנים".

קראו עוד בכלכליסט

טים קוק. איבד מעט משלוותו טים קוק. איבד מעט משלוותו טים קוק. איבד מעט משלוותו

עיקר האשמות נגד אפל קשורות לחברות האחזקה הבינלאומיות שבבעלותה, שמאפשרות לה לשלם מס על מרבית ההכנסות שלה במדינות כמו אירלנד שבהן שיעור מס החברות נמוך באופן משמעותי, ועומד על 12.5%, לעומת שיעור של 35% בארה"ב. על פי הטענות, אפל כמעט ואינה משלמת מסים על הכנסות של 74 מיליארד דולר מחוץ לארה"ב.

הראיון, שישודר היום (א') ברשת CBS בארה"ב, כולל גם הצצה למעבדת העיצוב של אפל וכן מבט על העיצוב החדש של חנות אפל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות