אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
7 דונם בחוף התכלת נרכשו ב-30 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

7 דונם בחוף התכלת נרכשו ב-30 מיליון שקל

הרוכש, יקיר מלכה, פועל בשנים האחרונות בתחום הקרקעות החקלאיות. מדובר בחלק מעתודות הקרקע האחרונות בחופי הרצליה הממוקמות בין מלון מנדרין בתל אביב לאזור המרינה בהרצליה

20.12.2015, 16:13 | דותן לוי

חברת מלכה השקעות, המנוהלת על ידי יקיר מלכה השלימה רכישת 7 דונם של קרקעות בחוף התכלת בהרצליה תמורת 30 מיליון שקל. מדובר בחלק מקרקעות חוף התכלת אשר נחשבות כאחת מעתודות הקרקע האחרונות בחופי הרצליה וממוקמות בין מלון מנדרין בתל אביב לאזור מרינה הרצליה. הקרקעות בחוף התכלת משתרעות על שטח של כ- 2,200 דונם שמיועד לבנייה של כ- 10,000 יחידות דיור שטחי מסחר, ומלונאות.

מדובר בעתודת הקרקע הגדולה של העיר המשתרעת על פני 2,200 דונם ותחומה בין הים ממערב, כביש החוף במזרח, שדרות אבא אבן ואזור התעשייה מצפון ועד לשטח המוניציפאלי של תל אביב מדרום. מרבית הקרקע מוחזקת בידי בעלים פרטיים וכ-500 דונם מהשטח נמצאים בבעלות מינהל מקרקעי ישראל. קרקע זו היא לא רק העתודה הגדולה ביותר של הרצליה אלא גם אחת מעתודות הבנייה האחרונות שנותרו בסמוך לחוף הים באזור המרכז וערכה נאמד במיליארדי שקלים. למרות שמדובר בקרקע שמיועדת בשלב סופי לבנייה, היא תקועה זמן רב מאד כאשר בעלי הקרקעות ניסו במשך שנים לפעול לקידום התוכנית ואף טענו כי בשנות ה-70 הצהירו רשויות התכנון כי בכוונתם לקדם את תכנון המתחם. אלא שמאז, התוכנית נדחתה מספר רב של פעמים באמתלות שונות, כאשר רק בשנת 2007 הוגשה התוכנית לאישור עקרוני של הוועדה המחוזית.

מלון מנדרין, צילום: עמית שעל מלון מנדרין | צילום: עמית שעל מלון מנדרין, צילום: עמית שעל

בשנים האחרונות עיקר העיכוב יוחס לדרישה של הוועדה המקומית בהרצליה להקמת גשר מעל לכביש 2 (כביש החוף) כפיתרון תחבורתי שיאפשר תנועה של אלפי כל רכב נוספים באזור, אך בהמשך משכה הוועדה את דרישתה. בנוסף פועלים בעלי קרקעות במתחם לקדם את הבנייה בו במשך שנים.

יקיר מלכה, הבעלים ומנכ"ל של חברת מלכה השקעות, מסר: "אנחנו מאמינים בפיתוח הקרקעות באזור חוף התכלת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות