אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת הכוכבים: רענן ונוסטלגי כאחד

מלחמת הכוכבים: רענן ונוסטלגי כאחד

"מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" מספק חוויה מרהיבת עין שתרתק גם קהל שלא גדל על הסדרה של ג'ורג' לוקאס. חבל שאלמנט ההפתעה נעלם מדי פעם

21.12.2015, 08:19 | איתי לב
נתחיל בשורה התחתונה: "מלחמת הכוכבים" עומד בציפיות ממנו, ובסוף כל הרעש התקשורתי חסר התקדים סביב הסרט, הצפייה עצמה מספקת הנאה צרופה ומרגשת אם אתם אורחים לרגע ואם אתם מכירים כל פרט ופרט במיתולוגיה הלוקאסית.

כמה חכמה היתה ההחלטה ללהק את דייזי רידלי, שחקנית אנגלייה כמעט אנונימית, להיות ריי, הדמות שתוביל את "הכוח מתעורר". ריי היא גיבורת הסרט ללא ספק, ורידלי השחקנית עושה עבודה מצוינת ומחברת בחן רב את כל הקצוות. לנו נותר רק לומר, "ברוכה הבאה, מיס רידלי. אנא הובילי את הדרך אל האור".

הנתיב סומן והכל נראה מצוין

ג'יי ג'יי אברמס מביים בתנופה רבה את הפרק השביעי של "מלחמת הכוכבים" ומספק לו כל מה שאנחנו מצפים למצוא בסרט פתיחה מבטיח של הטרילוגיה האחרונה של "מלחמת הכוכבים": העלילה שוטפת, הליהוק מושלם, בין שמדובר בגיבורים הישנים ובין שבחדשים. כולם מספקים חוויה רעננה ונוסטלגית כאחד. לורנס קאסדן, הבמאי־תסריטאי שכתב גם את "האימפריה מכה שנית" ו"שובו של הג'דיי" הוא גם הכותב הראשי בסרט החדש, ויש בזה משהו מרגש.

זה 32 שנה שקאסדן כותב את חזונו של יוצר הסדרה ג'ורג' לוקאס שהפעם שימש רק כיועץ יצירתי. תוסיפו לכך את המוזיקה שגם הפעם כתב ג׳ון וויליאמס הוותיק, ועיבוד פסקול מבריק ותראו שהכל יושב נכון.

מלחמת הכוכבים. ברגע שהרע מניח את המסכה על פניו, הכל מסתדר, צילום: איי פי מלחמת הכוכבים. ברגע שהרע מניח את המסכה על פניו, הכל מסתדר | צילום: איי פי מלחמת הכוכבים. ברגע שהרע מניח את המסכה על פניו, הכל מסתדר, צילום: איי פי

עיצוב העולם מושלם ומייצר "ריאליזם" של צורות חיים עתידיות: אם מדובר במוטציות ואם באנדרואידים כנציגים של המין האנושי. כולם חולקים את המרחב הגלקטי בשקט יחסי. יחסי מאוד, כי בד בבד רוחשים בעולם כוחות האופל, ו"המסדר הראשון" מנסה להשמיד כל גילוי התנגדות כדי שיוכל לשלוט ללא מצרים. הפחד הגדול הוא שיימצא ג'דיי אחד, לוק סקייווקר, שאחריו כולם מחפשים. גם הטובים, בייחוד הנסיכה ליאה, וגם הרעים.

טוב ורע בקונפליקט אדיפלי קטלני

אדם דרייבר מגלם את קיילו רן, יורשו של דארת׳ ויידר. הרקע המשפחתי של קיילו שולח את הדמות להתמודד עם קונפליקט אדיפלי קטלני. האם ידבוק רן ברע או שמא הטוב והמשפחתי ינצח? בקרוב תדעו. דרייבר עצמו מאכזב מעט בתור התגלמות הרע בעולם. הוא קצת דומה למרילין מנסון, ודמותו משאירה רושם שטני פחות ממה שהיה אפשר לקוות. למרבה המזל, ברגע שהוא מניח את המסכה על פניו, הכל מסתדר.

אם קיילו רן הוא "הרע", האדון שלו, מנהיג "המסדר הראשון", הוא דמות של ענק מסתורי דמוי הולוגרמה הנקרא סנוק. סנוק חורג בממדיו ממה שהכרנו עד כה, ודמותו לא הובהרה בסרט הנוכחי עד תום, אבל יש בסנוק הבטחה לבאות.

אני מאמין שבפרק הבא של "מלחמת הכוכבים" נתקרב לנוכחותו של הג'דיי שחיפשו לכל אורך הפרק הנוכחי. הג'דיי הוא מעין הכלאה בין נזיר לסמוראי שמהותו להתקרב לאור ולדעת להשתמש בו.

כידוע, טובי המוחות כבר עובדים על זה. לנו נותר רק לחכות.

רגעים שנזכור ביום שאחרי

1. מחיאות כפיים של הקהל בכל פעם שגיבור חדש הופיע על המסך.

2. מזמן הקולנוע לא נתן פייט כל כך טוב לטלוויזיה ולצפייה הביתית.

3. אחרי פיקסאר, נראה שרכישת לוקאס פילם היתה הצעד הכי רווחי של דיסני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות