אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סדקו את האינטרנט: התנועה ברשת ירדה בגלל מלחמת הכוכבים

סדקו את האינטרנט: התנועה ברשת ירדה בגלל מלחמת הכוכבים

לפי נתונים של חברת הסייבר הישראלית אימפרבה, הקרנת הסרט לוותה בירידה חדה בתעבורת האינטרנט בכמה מדינות, כנראה בגלל מעריצים שניסו להימנע מספוילרים

20.12.2015, 21:23 | הגר רבט

חברת אימפרבה בדקה מה קרה לתנועה ברשת ביום בו יצא לאקרנים "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" בשלוש מדינות אירופאיות. בבריטניה למשל, היא מדווחת על ירידה של 5.5% בהיקף התנועה ברשת במהלך יום חמישי טרם ההקרנה; ברוסיה נמדדה ירידה של 4.7%; ובצרפת, שם הקרנת הבכורה התרחשה ביום רביעי, יש מעריצים רציניים במיוחד, שכן התנועה ירדה בשיעור של כמעט 11%. נתוני הגלישה בבריטניה נותרו נמוכים גם במהלך 12 השעות לאחר ההקרנה. 

קראו עוד בכלכליסט

יגאל זייפמן, אסטרטג בכיר באימפרבה, מייחס את היקף הגלישה הנמוך לאחד משני גורמים: "ייתכן שהירידה בתנועה נגרמה בגלל שיותר אנשים הלכו לבתי הקולנוע לצפות בהקרנות המוקדמות, אבל אני מאמין שיכול מאוד להיות שהמעריצים פשוט העדיפו שלא להתחבר לרשת כדי להימנע מספוילרים מוקדמים".

מלחמת הכוכבים. המעריצים בכוננות ספוילרים מלחמת הכוכבים. המעריצים בכוננות ספוילרים מלחמת הכוכבים. המעריצים בכוננות ספוילרים

במהלך שעות ההקרנה עצמן מדדו באימפרבה ירידה משמעותית אפילו יותר בחלק מהמקומות: 8.7% בבריטניה, כ-7% ברוסיה ו-8% בצרפת. אימפרבה הסיקה את הנתונים הללו על ידי השוואה של נתוני הגלישה בפרק הזמן במהלך ואחרי שהסרט הוקרן בכל מדינה, לפרק הזמן המקביל בימים הקודמים של חודש דצמבר.

מעריצי "מלחמת הכוכבים" נזהרו מאד מספוילרים בתקופה האחרונה, ועל כך יעיד גם תוסף חדש לכרום שכל תפקידו להזהיר את הגולש שמא יתקל בתוכן כזה. בכל פעם שגולשים לאתר שבו תוכן רלוונטי לסרט החדש, צצה בוקסה שמזהירה אותך ומאפשרת לך להחליט אם להמשיך הלאה או לסגת לחוף מבטחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות