אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סכסוך הפטנטים בין אפל לאריקסון מגיע לקצו צילום: בלומברג

סכסוך הפטנטים בין אפל לאריקסון מגיע לקצו

החברות חתמו על הסכם בן שבע שנים, במהלכן צפויה אפל לשלם תמלוגים ליצרנית רכיבי התקשורת השבדית, והצהירו שהן מקוות לשתף פעולה בעתיד

21.12.2015, 13:16 | עומר כביר
אפל ויצרני רכיבי התקשורת השבדית אריקסון חתמו על עסקת רישוי שמביאה לסיום כל הקרבות המשפטיים ההדדיים שניהלו החברות.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעה שהוציאה אריקסון, העסקה כוללת רישוי צולב של פטנטים שמחזיקות שתי החברות ושנוגעים לתקני תקשורת בסיסיים דוגמת GSM, UMTS ו-LTE. ההסכם, שפרטיו חסויים, תקף לשבע שנים שבמהלכן צפויה אפל לשלם תמלוגים לאריקסון.

אפל תשלם לאריקסון סכום לא ידוע בתמלוגים, צילום: בלומברג אפל תשלם לאריקסון סכום לא ידוע בתמלוגים | צילום: בלומברג אפל תשלם לאריקסון סכום לא ידוע בתמלוגים, צילום: בלומברג

החברה השבדית לא חשפה את גובה התמלוגים שהיא עתידה לקבל מהחברה הגדולה בעולם. עם זאת, היא מסרה שב-2015 צפויות הכנסותיה מתמלוגים שקשורים לפטנטים ולקניין רוחני לעמוד על בין 13 מיליארד ל-14 מיליארד קרונות (בין 1.52 מיליארד ל-1.64 מיליארד דולר). זאת לעומת הכנסות של 9.9 מיליארד קרונות (1.16 מיליארד דולר) ב-2014. בנק ההשקעות הסקנדינבי ABGSC העריך כי אפל תפריש לאריקסון 0.5% מכלל התשואות של כלל מכשירי האייפון והאייפד שתמכור.

ההסכם יביא לסיום כל התביעות המשפטיות שמנהלות החברות זו נגד זו, ובהן אלו שמתנהלות בנציבות הסחר הבינלאומי של ארה"ב, בבתי המשפט המחוזיים הפדרליים בטקסס ובקליפורניה, וכן בבריטניה, גרמניה והולנד. בנוסף, החברות הצהירו שהן מתכוונת לשתף פעולה בתחומים כמו פיתוח תקשורת סלולרית בדור חמישי, ואופטימיזציה של רשתות סלולר קיימות.

"אנחנו מרוצים מההסכם החדש עם אפל", אמר סמנכ"ל הקניין הרוחני של אריקסון, קאסים אלפלאהי, בהודעה לעיתונות. "הוא מאפשר לשתי החברות להתמקד בהבאת טכנולוגיות חדשות לשוק הבינלאומי ויוצר אפשרויות ליוזמות עסקיות משותפות בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות