אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אברות חושפת: בעל השליטה גבי מגנזי נעצר במסגרת חקירת שוחד ומרמה צילום: אביגיל עוזי

אברות חושפת: בעל השליטה גבי מגנזי נעצר במסגרת חקירת שוחד ומרמה

מדובר בחלק מהחקירה במועצה האזורית מטה יהודה שנחשפה אתמול. מגנזי מחזיק ב-71% מיצרנית הצנרת מקיבוץ בארות יצחק. הקיבוץ מחזיק בכ-15% מהמניות. עוד דווח כי במסגרת פשיטת המשטרה נחקרו יו"ר אברות, יוסי אקב, ואחד העובדים בחברה

22.12.2015, 11:02 | גיל קליאן

חברת הצנרת והתשתיות העירוניות אברות, שבשליטת גבי מגנזי, חשפה היום (ג') כי בעל השליטה שלה נעצר במסגרת חקירת השוחד והמרמה במועצה האזורית מטה יהודה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מדווחת כי "במסגרת חקירה שמתנהלת ע''י משטרת ישראל בשיתוף עם גורמים נוספים בקשר לחשדות לכאורה שנוגעים לראש המועצה האזורית מטה יהודה בעניין מתן שוחד, מרמה ועבירות מס, נעצר מר גבי מגנזי, בעל השליטה באברות. כמו כן, נחקרו יו''ר דירקטוריון אברות וכן אחד מעובדיה".

אברות הודיעה אתמול בבוקר כי היא אמורה לדווח דיווח מהותי - ומאז הופסק המסחר במניית החברה. מגנזי מחזיק 70.5% ממניות אברות, כאשר קיבוץ בארות יצחק מחזיק ב-14.6%.

החשיפה של אברות הבורסאית לפעילות מול מועצות מקומיות היא חשיפה טרייה - ונובעת מעסקת בעלי עניין של מגנזי שהושלמה ביולי האחרון. במסגרת העסקה, קנתה אברות הציבורית חברה פרטית של מגנזי שפועלת מול הרשויות בתחומי תשתיות.

גבי מגנזי, צילום: אביגיל עוזי גבי מגנזי | צילום: אביגיל עוזי גבי מגנזי, צילום: אביגיל עוזי

החברה מפרטת כי החשיפה שלה לפעילות מול מטה יהודה היא מהותית. "פעילות תחזוקת תאגידי המים הינה מהותית לאברות והכנסותיה של אברות בתחום זה הנוגעות למועצה האזורית מטה יהודה עמדו על סך של כ-4.2 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2015, ביחס לכ-49.8 מיליון שקל - סך הכנסותיה של אברות ברבעון זה", פירטה החברה. 

במסגרת החקירה הודיעה אתמול רשות המסים כי ראש מועצת מטה יהודה, משה דדון, נעצר בחשד לנטילת שוחד ועבירות מין. במקיל דיווחה כי נעצרו לחקירה 12 חשודים, ועוכבו שמונה נוספים בהם בכירים במועצת מטה יהודה בגין חשד למעורבותם בפרשה הכוללת עבירות שוחד, מרמה, עבירות מס ועבירות נוספות. מלבד עבירות המס, לשניים מהחשודים, בהם בכיר במועצה, מיוחס חשד לביצוע עבירות מין, נגד מספר נשים. על פי החשד, ניהל בכיר במועצה ומעורבים נוספים, מנגנון שוחד במסגרתו קידמו את אינטרסים של קבלנים ויזמים בתמורה לשוחד, תוך ביצוע עבירות מרמה, רישום כוזב, עבירות מס ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
מכיר את הפעילות של מגנזי
אני מכיר את הפעילות של מגנזי ויכול להגיד שהכל מתנהל במקצועיות ומקצוענות מהמנכ"ל ועד אחרון העובדים . חבל שבמדינה שופטים אנשים בעלי זכויות לפני שבתי המשפט עושים את העבודה . החברה הזו מפרנסת אלפי אנשים בצורה ישירה ועקיפה . אני מקווה שהכל יחלוף במהרה . מה הקשר לשלטון הליכוד ? שאולמרט המציא וניפח את "תאגידי המים" הוא היה בקדימה ולא בליכוד . אבל על כתיבת שטויות בטוק בקים לא משלמים מע"מ ...
עמית , מרכז  |  23.12.15
לכל התגובות