אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביטוח נשארה עם רוכש פוטנציאלי אחד: SG של לוקר פרשה מהמכרז צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

כלל ביטוח נשארה עם רוכש פוטנציאלי אחד: SG של לוקר פרשה מהמכרז

כפי שנחשף ב"כלכליסט" הבוקר, מצויה אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין על סף מכירת כלל ביטוח לקבוצת מקרולינק. לוקר ביקש מאנשי אי.די.בי הנמצאים בסין לפגוש את נציגי הקבוצה שלו - אולם נתקל בסירוב

22.12.2015, 13:04 | גולן חזני

גם הקבוצה של הראל לוקר, קבוצת SG, פורשת ממכרז מכירת השליטה בכלל ביטוח. ל"כלכליסט" נודע, כי הקבוצה הודיעה לפני דקות אחדות לאי.די.בי, בעלת השליטה בכלל ביטוח, כי בתנאים הנוכחיים היא איננה מוכנה להמשיך במכרז.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף ב"כלכליסט" הבוקר, מצויה אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין על סף מכירת כלל ביטוח לקבוצת מקרולינק.

משלחת של אי.די.בי, שכוללת בין היתר את חיים גבריאלי, מנכ"ל אי.די.בי, ואיזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח, נמצאת בימים אלה בסין לסידרה של פגישות ומו"מ מתקדם עם ראשי ומנהלי קבוצת מקרולינק (Makrolink), וכי כבר בימים הקרובים עשויה לצאת הודעה על הסכם לרכישת השליטה בכלל ביטוח.

ל"כלכליסט" נודע, כי לוקר ביקש מאנשי אי.די.בי הנמצאים בסין לפגוש את נציגי הקבוצה שלו - אולם נתקל בסירוב. כך למעשה הבין כי מקרולינק נבחרה להיות הרוכשת של כלל, "בנסיבות האלה אנחנו לא במשחק. הלקוח שלנו השקיע הרבה כסף וזמן להיות בתהליך, אבל אי.די.בי איננה רצינית במגעים מולנו", נכתב במכתב שנשלח ע"י עו"ד גדעון וינשטוק ששימש כעורך הדין של הקבוצה, לאי.די.בי.

שלשום שלחה אי.די.בי נציג מטעמה, עו"ד יאיר כספי, לפגישה מול הקבוצה של לוקר, ובקבוצה נעלבו מאחר שמדובר בעורך דין ללא נציג רשמי של החברה. עו"ד אמיר שויצקי ייצג את לוקר וקבוצתו.

 

מקרולינק, שהגישה הצעה שמשקפת שווי של 4.5 מיליארד שקל לכלל ביטוח, נחשבת לחזקה ביותר מבחינה פיננסית מבין כל הקבוצות, ומיוצגת בידי עו"ד ריק מן ממשרד גרוס־חודק. בדיווח האחרון של אי.די.בי בסוף נובמבר, בעקבות חשיפת "כלכליסט", נמסר כי מקרולינק שהגישה הצעה לרכוש 55% מכלל ביטוח תמורת 2.48 מיליארד שקל, מוכנה לעדכן את התמורה. לפי ההצעה המעודכנת, שיעור המניות שתרכוש יוכפל בהון עצמי של כלל ביטוח בסוף 2015, והוא יותאם כלפי מטה אם יהיה נמוך יותר בעת מועד השלמת העסקה.

חיים גבריאלי. בסין, צילום: אוראל כהן חיים גבריאלי. בסין | צילום: אוראל כהן חיים גבריאלי. בסין, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות