אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספורטינג ליסבון תיאלץ לשלם 12 מיליון יורו לקרן השקעות

ספורטינג ליסבון תיאלץ לשלם 12 מיליון יורו לקרן השקעות

מועדון הכדורגל מהבולטים באירופה יאלץ לשלם 12 מיליון יורו לדויאן ספורטס, לאחר שהפסיד בתביעה שהוגשה לבית המשפט הגבוה לענייני ספורט

22.12.2015, 14:34 | שירות כלכליסט
אחד ממועדוני הכדורגל הבולטים באירופה יאלץ לשלם 12 מיליון יורו (13.1 מיליון דולר) לקרן ההשקעות דויאן ספורטס, לאחר שהפסיד בתביעה שהוגשה לבית המשפט הגבוה לענייני ספורט.

קראו עוד בכלכליסט

מרקוס רוחו. בעיות בירוקרטיות , צילום: איי אף פי מרקוס רוחו. בעיות בירוקרטיות | צילום: איי אף פי מרקוס רוחו. בעיות בירוקרטיות , צילום: איי אף פי

על פי הפסיקה, המועדון ספורטינג קלאב דה פורטוגל, המוכר יותר בשם ספורטינג ליסבון, שזכה ב-18 אליפויות לאומיות, הקפיא באופן לא חוקי תשלום לדויאן ספורטס. המועדון היה אמור לשלם לקרן ההשקעות אחוז מדמי ההעברה בגובה 20 מיליון יורו ממכירת הבלם הארגנטינאי מרקוס רוחו למנצ'סטר יונייטד ב-2014. במועדון הפורטוגלי טענו כי דויאן הכריחה אותו למכור את רוחו בניגוד לרצונם, ולכן החוזה לא בתוקף. אולם בית המשפט לבוררות בספורט (CAS), חלק על הטענה הזו.

ספורטינג מחויבת כעת גם לשלם לדויאן 75% מהתשלום שתקבל אם יונייטד תמכור את רוחו עבור יותר מ-23 מיליון יורו. פסיקת בית המשפט כוללת גם עונש סביב המחלוקת בין ספורטינג ודויאן וסביב הקשר זכריה לאבייד.

"ספורטינג אינה מקבלת את פסק הדין", נמסר בתגובה מהקבוצה, שמתכוונת לבדוק את כל האפשרויות המשפטיות שעומדות בפניה ותערער על גובה הקנס, שכולל גם תשלומי ריבית.

דויאן, קרן השקעות בבעלות מיליונר קזחי, נמצאת בלב שערורייה לאחר שמסמכים חסויים דלפו לאחרונה לאינטרנט. הקרן שילמה 3 מיליון יורו מתוך 4 מיליון יורו שספורטינג שילמה עבור רוחו ב-2012. בתמורה, הקבוצה הסכימה להעביר לדויאן 75% מדמי ההעברה העתידיים - שהם 4.2 מיליון יורו – אם רוחו יועבר לקבוצה אחרת.

בתחילת 2014, ספורטינג סיפרה כי אמרה לסוכנו של רוחו כי תשקול למכור אותו. אולם הקבוצה טוענת כי דויאן ערערה על מעמדה בכך שניסתה לנהל את המשא ומתן על תנאי ההעברה מול קבוצות אירופיות אחרות, זאת בניגוד לרצונה של ספורטינג. התנהלות זו אסורה על פי חוקי פיפ"א, אך ב-CAS פוסקים בהתאם לחוק האזרחי.

נשיא ספורטינג ליסבון, ברונו דה קרבליו ביטל את ההסכם עם דויאן לאחר ההעברה של רוחו. הוא החזיר את ההשקעה של הקרן והאשים אותה בהפרת חוזה. דויאן הגישה תביעה ב-CAS היושב בשוויץ.

במקביל, החלו להופיע באינטרנט מאות מסמכים שדלפו, הנוגעים לקבוצות הכדורגל הפורטוגליות וקרנות השקעה, ביניהן דויאן. כתוצאה מההדלפות, השעתה התאחדות הכדורגל ההולנדית את קבוצת טוונטה מתחרויות אירופיות למשך שלוש עונות, זאת לאחר שלא חשפה את פרטי החוזים שלה עם דויאן.

בדויאן מתעקשים כי תמיד צייתו לחוקים. הקרן נמצאת בהליכים משפטיים גם בנוגע להחלטה של פיפ"א לאסור על קרנות מסוגה להשתתף בשוק ההעברות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות