אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עתלית: 352 יחידות דיוור שווקו במסגרת מחיר למשתכן צילום: ערן יופי כהן

עתלית: 352 יחידות דיוור שווקו במסגרת מחיר למשתכן

מחירי הדירות צפויים לנוע בין 880 אלף שקל לדירת 100 מ"ר ועד 1.05 מיליון שקל לדירת 120 מ"ר; 2 חברות זכו ב-6 מתוך 7 מתחמים והן צפויות לבקש תוספת של 20%-30% יחידות דיור

22.12.2015, 13:39 | דותן לוי

מכרז מחיר למשתכן בעתלית הסתיים בהצלחה כאשר כל שבעת המתחמים במתחם הרכס הכוללים 352 יח"ד שווקו. למתחם הוגשו 12 הצעות כאשר 3 חברות זכו ב-7 ההצעות. חברת אמריקה ישראל בשותפות עם חברת עץ השקד זכו יחד ב-3 מתחמים ובמחירים של כ-7,000-7,500 שקל למ"ר, ב-3 מתחמים נוספים זכתה עץ השקד לבדה במחירים של 7,000-7,340 שקל למ"ר ואילו מתחמים נוסף שווקו לחברת אביב בנייה ופיתוח במחיר של 7,340 שקל למ"ר. בסך הכל מדובר במחירים המשקפים עלות סופית שתתחיל מ-880 אלף שקל לדירת 100 מ"ר ו-1.05 מיליון שקל לדירת 120 מ"ר. בשני המקרים המחירים משקפים הנחה של כ-25% על המחירים בשוק, אם כי כיום אין בנייה רוויה בישוב כך שאין פרמטר ממשי להשוואה.

קראו עוד בכלכליסט

השכונה ממוקמת בצידה המזרחי של מסילת הרכבת והתחנה הסמוכה ובחלקו הצפוני של הישוב הכולל כ-6,600 תושבים. בעקבות פיתוחה של השכונה תושלם מערכת הכבישים באזור, תושלם הרקמה הבנויה, יוכשרו שטחים פתוחים רבים ויסולקו מפגעים.

עתלית, צילום: ערן יופי כהן עתלית | צילום: ערן יופי כהן עתלית, צילום: ערן יופי כהן

עמוד השדרה של התוכנית הנו "ציר הרכס" אשר מאפשר מבט פתוח אל הים, המבצר הצלבני שעל החוף ואזור בריכות המים הסמוך. יחד עם זאת אין נגישות ישירה אל קו החוף ועל מנת להגיע אליו יש לעקוף את ציר המסילה ובריכות הדגים הקיימות במקום. למרות מיקומה הצפוני של עתלית ההצעות לקרקע היו גבוהות יותר מאלה של ישובים מרכזיים יותר כגון לוד למשל שם מחירי הדירות נקבעו על כ-800 אלף שקל. הרווח היזמי במקרה של ההצעות הנוכחיות בעתלית מוערך בכ-10%.

איבגני טנצר סמנכ"ל פיתוח עסקי של חברת אמריקה ישראל להשקעות אמר לאחר הזכייה, "אנחנו לא בונים בעתלית אבל בונים בטירת הכרמל ובנהריה. בעתלית עצמה אין הרבה בנייה של פרויקטים. המחיר המקסימלי במכרז עמד על כ-8,100 ללא מע"מ והשני כ-7,050 שקל למ"ר ללא מע"מ. ההנחות יותר קטנות מעפולה ומכורדני אבל כל המתחמים שווקו. כל הזוכים צפויים לבקש תוספת שבס (הגדלה של היקף היח"ד על בסיס שטח התוכנית הקיים) כי ככה בנוי המכרז הזה לכן בפועל יבנו יותר דירות בשיעור של 20%-30%.

שר האוצר משה כחלון אשר בעבר התגורר בעצמו בעתלית אמר כי "התוכנית ממשיכה להביא בשורה אמיתית ותקווה לצעירים ולחסרי הדיור. 'מחיר למשתכן' מקרבת אותם לחלום הדירה. אנחנו ממשיכים לעבוד בכל הכח על מכרזים נוספים לשיווק של עשרות אלפי דירות בכל רחבי הארץ. בכוונתנו להעמיק אף יותר את ההשתתפות של המדינה במכרזים בפריפריה ולהקצות אחוזים נוספים לטובת בני המקום"

שר הבינוי יואב גלנט: "תכנית מחיר למשתכן ממשיכה להניב פירות. זוגות צעירים וחיילים משוחררים יוכלו לבחור להקים בית במחיר מוזל, מתוך מגוון אזורים בארץ, ומתוך סוגים שונים של ערים ויישובים, בהתאם לשאיפות שלהם. מחיר למשתכן יהפוך את החלומות שלהם לישימים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות