אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפרק קלע על הסדר הנושים שהציע ברמלי: "לקוי, מסולף ומס שפתיים"

מפרק קלע על הסדר הנושים שהציע ברמלי: "לקוי, מסולף ומס שפתיים"

עו"ד ארז חבר הגיב לביהמ:ש לבקשת ברמלי לכנס אסיפת משקיעים שבה יציע הסדר נושים; חבר: "נראה כי לפנינו חוליה נוספת בקמפיין ציני רחב היקף אשר נועד להטעות את המשקיעים"

22.12.2015, 14:42 | תומר גנון

"נחשפה בהדרגה תמונה מדאיגה ורשלנית באשר להתנהלותו של בעלי השליטה אמיר ברמלי, תוך משיכות כספים, עירוב נכסים ובזבוזי כספים של אדם אשר הציבור השקיע בידו את מיטב כספו". כך טוען מפרק הזמני של רוביקון וקלע, עו"ד ארז חבר, בתגובה שהעביר היום (ג') לבית המשפט המחוזי בת"א, בעקבותבקשתו של ברמלי לכנס אסיפת משקיעים שבה יציע הסדר נושים.  

קראו עוד בכלכליסט

רוביקון וקלע חייבות 296 מיליון שקל, כשמצבת הנכסים שלהן עומדת על כ-100 מיליון שקל בתסריט אופטימי.

"אין לפנינו הצעה ממשית המוגשת בתום לב", כתב חבר לגבי ההצעה של ברמלי. "מדובר במסמך לקוי ומסולף מהשורש, ואין מתקבל על הדעת כי בעל השליטה אכן יעמוד מאחוריו. המפרק סבור כי מדובר למעשה במס שפתיים, מהלך יחצ"ני מודע לעצמו בקמפיין התקשורתי שמנהל בעל השליטה".

אמיר ברמלי באחד הדיונים בביהמ"ש, צילום: יובל חן אמיר ברמלי באחד הדיונים בביהמ"ש | צילום: יובל חן אמיר ברמלי באחד הדיונים בביהמ"ש, צילום: יובל חן

"המפרק מוצא טעם לפגם בהתנהלותו זו שבעל השליטה", הוסיף חבר. "מצופה ממנו כי ישקיע את מרב מרצו וזמנו דווקא בסיוע בהצלת עסקי החברות ונכסיהן ולא במירוק שמו, אדרבא שבעל השליטה הוא אשר השאיר את הקופה ריקה לחלוטין מכספים, וכאשר רובן מצויות בהפרות מתמשכות. מצופה היה, כמי ששמו נקשר להונאת משקיעים, לא להגדיש את הסאה ולהוסיף חטא על פשע".

על פי הסדר הנושים שברמלי, באמצעות עוה"ד שאול קוטלר ושי פיאדה, טוען שגיבש, בכוונתו להציע להם שהוא יפעיל את נכסי החברה כעסק חי, יפרוס החזרים, ויזרים מימון של 18.5 מיליון שקל מצד שלישי שלא ברור מיהו. כן טוען ברמלי שיבצע הזרמת בעלים של 3.5 מיליון שקל נוספים בתוך 3 חודשים. "העיקרון המנחה בהצעת מתווה להסדר זה הוא החזר 100% מהחוב למשקיעים ולנושים", נטען בבקשה.

"נראה כי לפנינו חוליה נוספת בקמפיין ציני רחב היקף אשר נועד להשקיט את המשקיעים, ואף להטעותם, לשם גרירת רגלים וקניית זמן", כתב חבר. "כיצד יכול בעל שליטה להוסיף ולשנן '100% החזר לנושים' בלא הצגת תשתית כלכלית להשבת הסכומים האלה?".

זהו הניסיון השני של ברמלי, שיוזמן בקרוב לפרקליטות לשימוע בטרם הגשת כתב אישום על עבירות של מרמת משקיעים וני"ע, לקבל את אישור בית המשפט להציע הסדר למשקיעים לחברות שנמצאות בפירוק זמני. הצעתו הקודמת זכתה לביקורת חריפה מצד שופט הפירוקים איתן אורנשטיין. במהלך דיון בבקשה שהציג עם קריסת החברות לפני כחודשיים אמר אורנשטיין: "ההסדר הזה הוא כלום, הוא לא הסדר. אין מקום לשלוח את זה לאסיפת נושים. אין ביטחונות, זה לא נראה בעיניי מספיק מבוסס. להגיד שהנושים יקבלו פה 100% זה לא רציני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות