אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הון אנושי: רק בריאות

הון אנושי: רק בריאות

יובל רבין זעם על לפיד, גבי לסט האשים את הממונה על ההגבלים, צבי נטע סינגר על תשובה וג'ודי נותרה בבית. ערב הגאלה השנתי והפרוע של בילינסון

24.12.2015, 07:15 | ארי ליבסקר
ערב הגאלה השנתי של בית החולים בילינסון נערך ביום ראשון במלון הילטון בתל אביב. עוד בתחילת הערב, טרם הגעת האורחים, תפס אותי לשיחה פיני כהן, יו"ר אגודת הידידים ומי שעומד בראש קרן נוי. "יעקב ליצמן, שר הבריאות, אמור להיות כאן היום", אמר לי בהתרגשות, "אבל הוא לא מגיע למינגלינג. הוא אפילו לא טועם את האוכל. הוא רק בא ומברך, אומר כמה מילים והולך". כדי שלא יתעצב, הסברתי לו שליצמן עשה אותו דבר באירוע של בית חולים הדסה לפני שבועיים, ונדמה לי שמדובר בנוהל קבוע.

שלווה הסל, המעידה על עצמה כי היא חברתה הטובה של שרה נתניהו, סיפרה לי שג'ודי ניר מוזס אמורה להגיע. "זה מאוד חשוב שהיא תגיע עכשיו, כדי להראות שכל מה שעושים לה ולבעלה לא שובר את רוחה. אני באופן אישי מאמינה שמדובר בקנוניה פוליטית שנועדה לפגוע בקריירה שלו", אמרה, זמן קצר מאוד לפני שסילבן שלום בחר להודיע על התפטרותו. מוזס, מיותר לציין, לא הגיעה.

מימין פיני כהן, יעקב ליצמן, אלי דפס וערן הלפרן מימין פיני כהן, יעקב ליצמן, אלי דפס וערן הלפרן מימין פיני כהן, יעקב ליצמן, אלי דפס וערן הלפרן

עם יובל רבין שוחחתי על סרט התעמולה המביש של תנועת "אם תרצו". "לפי הגישה הזאת", אמר רבין, "צריך להכריז על כל ראשי השב"כ שהשתתפו בסרט 'שומרי הסף' מלשינים ובוגדים. מי שהתגלה בכל הסיפור הזה כפוליטיקאי קטן, רופס וחסר חוט שדרה זה יאיר לפיד. מדובר באפס".

המקום החל להתמלא ברופאים בכירים ובראשי המשק. גבי לסט, יו"ר דלק, שוחח עם יו"ר בנק דיסקונט יוסי בכר. ניגשתי אליהם, ולסט אמר לי: "הכל התנהל כשורה ולפי התוכנית שלנו, עד לרגע שבו הממונה על ההגבלים שינה את דעתו ב־180 מעלות, ועכשיו אנחנו באיחור של שנה". תשובות למי הם הולכים למכור את הגז לא היו לו.

גבי לסט גבי לסט גבי לסט

אחר כך דיברתי עם זלמן שובל, מבעלי בנק ירושלים. "אני בעד הרפורמה של כחלון", אמר לי. "בתור בנק קטן זה דבר טוב, בייחוד בכל מה שקשור לכרטיסי האשראי, דבר שאנחנו מחכים לו כבר הרבה זמן. לי זה גם טוב כבעל שליטה כי ככל שיהיו יותר בנקים יירדו המשכורות של הבכירים". לעומתו, בכר התעקש שהמודל הטוב ביותר לבנק הוא המודל של דיסקונט. "בנק ללא בעלי שליטה הוא הרבה יותר מקצועי ואין בו אינטרסים זרים של בעלי עניין. המודל שלנו הוא המודל שהבנקים צריכים לשאוף אליו".

האורחים הוזמנו להיכנס לאולם והתיישבו סביב שולחנות עגולים. אחרי שכולם כבר ישבו הגיעו הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ואשתו רויטל, והתיישבו בשולחן של צבי נטע, הבעלים של מכשירי תנועה, שתרם לאירוע כמיליון וחצי שקלים. לפני שגנץ התיישב עצר אותו מישהו ואמר: "אני מבין שאתה הולך לפוליטיקה". גנץ אישר, "נכון", והאיש הוסיף: "אני יודע שאתה הולך לבחור את הצד הנכון. אתה התקווה שלנו", לי גנץ אמר אחר כך: "בשלב הזה פניי לא מועדות לפוליטיקה". נטע בחר להגג על יצחק תשובה, שלו מכר בזמנו את הזיכיון ליבוא רכבי פורד. "תשובה הוא אדם שאנשים רק מקנאים בו. זו הסיבה לכל השנאה והכעס כלפיו; רגשי נחיתות וקנאה באדם שהגיע מכלום למה שהוא. גם כשמכרתי לו את פורד האשימו אותו בדיווח כוזב לבורסה, בזמן שזה לא היה נכון. למה כל זה קרה? פשוט מקנאה".

 בני ורויטל גנץ בני ורויטל גנץ  בני ורויטל גנץ

לפני שהחלו הנאומים פגשתי את צביקה ויליגר, שהסביר לי שהוא אינו מודאג כלל מהתחרות בינו לבין הקבוצה שבראשה עומדת יפית גרינברג על רכישת סניפי מגה. "היא כלל לא תחרות מבחינתי. אין לקבוצה שלה ניסיון בתחום, וגם הסכומים שהם הציעו לא משתווים לאלה שאנחנו הצענו".

הערב התחיל. כהן עלה לבמה והכריז שבמהלך האירוע הצליחו לגייס כ־10 מיליון שקל להקמת מרכז לרפואה מותאמת אישית לטיפול בחולי סרטן. כשליצמן עלה לברך הוא אמר שבדרך כלל המשרד משווה את סכום התרומה אבל הוא מוכן לתת רק 3 וחצי מיליון שקל. ישבתי ליד יואב מנור, יו"ר הראל המשמר, שאמר: "מה זאת אומרת 'אתה נותן'? מדובר בכסף שלך? מדובר בכסף שלנו". הסכמתי איתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות