אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: גוגל מפתחת אפליקציית הודעות מבוססת בינה מלאכותית

דיווח: גוגל מפתחת אפליקציית הודעות מבוססת בינה מלאכותית

ענקית הרשת מבקשת להתחרות בווטסאפ ופייסבוק. בשירות החדש משתמשים יוכלו לשוחח זה עם זה, אבל גם להפנות שאלות לצ'טבוטים שונים שיותקנו באפליקציה

23.12.2015, 11:08 | עומר כביר
גוגל מפתחת שירות מסרים מידיים חדש שיעשה שימוש בטכנולוגיית בינה מלאכותית, במטרה להדביק את הפער שפתחו מולה אפליקציות דוגמת ווטסאפ של פייסבוק – כך מדווח "הוול סטריט ג'ורנל".  

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, בנוסף לשיחות בין משתמשים, גוגל מתעדת לשלב בשירות צ'טבוטים להם אפשר יהיה להציב שאלות בנושאים שונים, והם ישתמשו ברשת ובמשאבים נוספים על מנת לענות עליהן. בשלב זה לא ברור מתי מתכוונת גוגל להשיק את השירות החדש, או איך הוא יכונה.

לשוחח עם האפליקציה. גוגל לשוחח עם האפליקציה. גוגל לשוחח עם האפליקציה. גוגל

גוגל פעילה בשוק המסרים המידיים מזה כעשר שנים עם שירות גוגל Talk ויורשו גוגל Hangouts. השירות שולב מתחילת דרכו בג'ימייל ובשנותיו הראשונות זכה לפופולריות רבה, כשהוא עוקף שירותים שהיו פופלריים באותה עת דוגמת המסנג'ר של מיקרוסופט. עם זאת, בשנים האחרונות החלה הפופולריות שלו לדעוך לאור עלייתם של שירותי מסרים מידיים מודרניים ומבוססי מובייל דוגמת ווטסאפ או כאלו שמשולבים ברשתות חברתיות דוגמת המסנג'ר של פייסבוק.

כעת מנסה גוגל להחזיר את שירותי המסרים המידיים שלה למרכז הבמה. לפי "הוול סטריט ג'ורנל", את המאמצים מוביל סגן הנשיא לתקשורת, ניק פוקס, שעומד בראש צוות שמפתח את השירות מזה לפחות כשנה. אחת מהתכונות המרכזיות עליהן עובד הצוות היא שילוב צ'טבוטים שיאפשרו למשתמשים לשלוח להם שאלות בנושאים שונים ולקבל מענה, מעין גרסה סמנטית ואינאראקטיבית של מנוע חיפוש.

מפתחים חיצוניים יוכלו ליצור צ'טבוטים משלהם, כשגוגל תכווין את המשתמשים לטובים שבהם. כחלק מהפיתוח ניסה פוקס להוביל רכישה של סטארטאפ אלמוני בשם 200 Labs שיצר שירות מציאת ודירוג בוטים באפלקציית המסרים המידיים טלגרם. השירות מספק גישה למאות צ'טבוטים שמספקים מידע בנושאים כמו מזג אוויר, חיפוש תמונות, חדשות ודייטינג ומאפשר למשתמש לאתר את הצ'טבוטים הטובים ביותר. עם זאת, בחברה דחו את הצעת הרכישה של גוגל.

בגוגל סירבו להגיב לדיווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות