אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר מפתחת רחפן שנשלט על ידי ציוצים צילום: איי אף פי

טוויטר מפתחת רחפן שנשלט על ידי ציוצים

משרד הפטנטים האמריקאי אישר לאחרונה את בקשה הפטנט של הרשת החברתית. עדיין לא ברור למה ישמש הרחפן הייחודי ואם הוא יתמקד ב"דרוני" או ישמש גם לדיווחי חדשות

23.12.2015, 15:14 | הראל עילם

האם עתיד תעשיית התקשורת והמדיה החברתית נמצא ברחפנים? משרד הפטנטים האמריקאי אישר לפני מספר ימים את פטנט מספר 20150362917, העוסק ברחפן שבו ניתן לשלוט על ידי שליחת הודעות מיידיות וציוצים. כך למשל, משתמשים יוכלו להורות לרחפן לנוע למקומות מסויימים או לצלם מטרה זו או אחרת על ידי ביצוע לייקים, ריטוויטים וציוצים. הרחפן יוכל לצלם תמונות סטילס וכן להזרים וידאו בזמן אמת.  

קראו עוד בכלכליסט

הבקשה המקורית הוגשה רק ביוני האחרון, והפטנט אושר מהר יחסית. דובר טוויטר סירב להתייחס לדברים ולענות על שאלות כמו כיצד טוויטר מתכוונת להתמודד עם בעיות האבטחה הברורות שעולות כשרחפן נמצא תחת שליטת אנשים זרים או אפילו כיצד הרחפן יעמוד בדרישות ה-FAA החדשות. כל מה שהוא אמר לסוכנות הידיעות CNBC זה כי הפטנט קשור ל"סלפי רחפנים", מה שקרוי כיום בעגה "דרוני".

אתם תחליטו לאן לשלוח אותו, צילום: איי אף פי אתם תחליטו לאן לשלוח אותו | צילום: איי אף פי אתם תחליטו לאן לשלוח אותו, צילום: איי אף פי

לא ברור כעת האם טוויטר מתכוונת לפתח ולייצר רחפן יעודי, להציע את הפלטפורמה למפעילי רחפנים או להקים שירות תוכן שיתבסס על המערכת. לפי בקשת הפטנט, הרחפן הזעיר של טוויטר יוכל גם לתפקד כרובוט טלה-פרנזס, שיוכל לאפשר לעיתונאים לנהל שיחות וידאו צ'ט מרחוק וכן לראיין אנשים – כאילו היו בשטח.

כך או כך, בקשת הפטנט הציתה את דמיונם של לא מעט אנליסטים ואנשי טכנולוגיה. יתכן והפיתוח קשור גם לאסטרטגיה של טוויטר בשנתיים האחרונות, ששמה דגש משמעותי על חדשות. כך למשל, הרשת החברתית השיקה כלי חדש המרכז את כל הדיווחים על נושא מסוים וכן מערכת סקרים. מערכת כמו זו המתוארת בפטנט תוכל לאפשר לעיתונאים ליצור סוג חדש של עיתונות חברתית, שבה הסיקור בשטח מושפע מרצון הצופים בזמן אמת – במיוחד בשיתוף פעולה עם שירות הסטרימינג בזמן אמת של טוויטר, פריסקופ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות