אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת תעופה חדשה תפעל לפי חוקי האיסלאם צילום: איי אף פי

חברת תעופה חדשה תפעל לפי חוקי האיסלאם

נוסעי חברת התעופה ראיאני אייר ממלזיה ייהנו מתפילות, קוד לבוש קפדני לדיילות ותפריט נטול אלכוהול ובשר חזיר; המנכ"ל: "איננו מתכוונים לטוס רק למקומות קדושים"

23.12.2015, 12:32 | שירות כלכליסט
חברת התעופה ראיאני אייר (Rayani Air) ממלזיה היא חברת התעופה הראשונה בעולם שתפעל לפי חוקי האיסלאם במדינה, כולל תפילות, קוד לבוש קפדני לדיילות ובלי להגיש אלכוהול ומנות בשר חזיר בטיסות.

הרעיון להקמת חברת התעופה הזו נבע מהתלונות החוזרות ונשנות מצד נוסעים מוסלמים אדוקים, חלקם אף טענו כי ההתרסקות בשנה שעברה של שתי טיסות של חברת 'מלזיה איירלינס' נבעו מזעמו של אללה. התגובה הזו לאסונות והקמתה של חברת התעופה החדשה הם סימנים נוספים לעליית כוחם של המוסלמים האדוקים במלזיה. התושבים המוסלמים מייצגים 60% מתוך 30 מיליון התושבים במדינה.

"אנחנו נענים לקריאתם של מלזיים רבים, שרצו חברת תעופה אסלאמית", הגיב מנכ"ל החברה, ג'אפר זמהארי. "אנחנו לא מתכוונים להיות חברת תעופה קדושה או לטוס רק למקומות קדושים, אלא אנחנו רוצים לספק אלטרנטיבה לנוסעים, אף שאנחנו פתוחים בפני כל הגזעים והדתות".

דיילת מתפללת לפני הטיסה, צילום: איי פי דיילת מתפללת לפני הטיסה | צילום: איי פי דיילת מתפללת לפני הטיסה, צילום: איי פי

מטוס של ראיאני אייר, מלזיה, צילום: Rayani Air מטוס של ראיאני אייר, מלזיה | צילום: Rayani Air מטוס של ראיאני אייר, מלזיה, צילום: Rayani Air

למרבה האירוניה, מייסדי החברה הם דווקא בני דת ההינדי, ראבי אלאג'נדראן ואשתו קרתיאני גובינדאן, שציינו כי "כל מי שרוצה לטוס באווירה צנועה וללא אלכוהול, ירגיש אצלנו ישר בבית". ג'אפר הוסיף כי אין הפרדה בין הנוסעים והנוסעות, וגם לא חל קוד לבוש על הנוסעים "גם אם יגיעו במכנסיים קצרים, הם מוזמנים. אנחנו מכבדים את ההבדלים בינינו".

בטיסה הקצרה מקואלה לומפור לעיר הצפונית קוטה בארו, שנערכה אתמול היו על המטוס מעל 100 נוסעים, שאת פניהם קיבלו דיילות עם כיסוי ראש. לפני ההמראה הוקראה תפילה מהקוראן, והמזון שהוגש לנוסעים עמדו בחוקי החלאל.

ראיאני היא חברת התעופה המוסלמית הרביעית שקמה בעולם, אחרי רויאל ברוניי איירליינס, סעודי ערביאן איירליינס ואיראן אייר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
עתוב לקרוא כאן את התגובות המונעות משנאה
בחברה פתוחה ומודרנית ונאורה מותר לכל אחד להרגיש בנוח כולל לפתוח חברה חדשה שתספק שירות ללקוחות שאולי ישמחו מאד לטוס בלי כל הנלווה בטיסות אחרות... מי שלא טוב לו, שלא יטוס. גם בחברות ידועות אחרות יש קוד ה"כפוי: על העובדים לרווחת הנוסעים. לפעמים בחברה מערבית ה"קוד" הוא לבוש פחות-צנוע ואיפור, וד"ל. אני יהודי, ומציקות לי התגובות כאן שנובעות משנאת הזר והאחר. כמובן שיקפצו לי מיד "אסלאם טרור שאהידים" - אז בבקשה, כמה טרור יצא ממלזיה? האם אתם מיד קופצים לשנאה על כל דבר אירי רק בגלל ארגון טרור בעבר המאד לא רחוק בשם IRA? אני מגנה את הטרור בכל תוקף. תמיכה בחברה חדשה לפי חוקי האסלאם היא זכותם המלאה של ההינדים המנהלים אותה... במי בדיוק הם פוגעים? בתפיסת העולם הרחבה של אנשים שלא מקבלים משהו שלא עולה בקנה אחד עם השקפת עולמם המערבית הפתוחה לכל מי שחושב בדיוק כמוהם???
16.01.16
לכל התגובות