אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"הנאסד"ק זה המקום הטבעי לאיתמר מדיקל - השאלה היא התזמון"

מנכ"ל החברה גלעד גליק, אמר בראיון לכלכלסיט tv: "אנחנו מעדיפים כעת נחת שוק על רווחיות"; איתמר הודיעה שמשרד הכלכלה אישר לה מענק להקמת נציגות שיווקית בסין

23.12.2015, 12:58 | דרור רייך

״איתמר מדיקל היא חברה באיכות של נאסד"ק וזה המקום הטבעי שלנו - אנחנו רק צריכים למצוא את התזמון הנכון״, כך אמר מנכ״ל החברה, גלעד גליק, בראיון לכלכיסט tv לגבי הנושא החם הנוגע לחברה המיכשור הרפואי.

קראו עוד בכלכליסט

בחודש אוקטובר השקיעה קרן וילה באיתמר מדיקל 24.1 מיליון דולר תמורת 21.6% מהמניות ובססה את עצמה כבעלת השליטה בחברה, "בהינתן הגידול שלנו והגידול של השווקים אליהם אנחנו פונים אנחנו מעדיפים לתפוס נתח שוק, הרווחיות היא כרגע משנית ואנחנו מתרכזים בעיקר, להמשיך ולהאיץ בגידול באמצעות ויולה", אמר גליק.

בתחילת השבוע פרסמה החברה המשווקת ומוכרת מכשור רפואי ייחודי לצורכי דיאגנוסטיקה בתחום הרפואה הקרדיולוגית ובתחום הפרעות הנשימה בשינה, כי משרד הכלכלה אישר לחברה קבלת מענק ממשלתי להקמת נציגות שיווקית בסין.

על פי האישור שהתקבל, איתמר תהא זכאית למענק בשיעור של 50% מתוך תקציב מאושר בהיקף של עד 3.25 מיליון שקלים לתקופה של שלוש שנים עבור הרחבת פעילותה בסין והמשך חדירתה לשוק יעד מרכזי זה.

איתמר מדיקל פרסמה לאחרונה את התוצאות הכספיות לתשעת החודשים הראשונים לשנת 2015, שמהם עולה כי החברה רשמה גידול בהכנסות ושיפור ברווח הגולמי, אך עדיין יש חולשה בשורת ההכנסות.

הכנסות החברה (לתשעת החודשים) הסתכמו ב- 12.6 מיליון דולר, גידול של 6% לעומת 11.9 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. לאיתמר מדיקל, שהוקמה לפני 17 שנה, טכנולוגיות המאפשרות לנטר מחלות בכלי הדם באמצעים לא פולשניים: על אצבעו של החולה מולבש חיישן הרגיש לשינויים בנפח זרימת הדם. לחברה שני מוצרים עיקריים, EndoPat ו־WatchPat.

המוצר הראשון נועד לאבחון של מחלות קרדיווסקולריות, המובילות להתקף לב, והמוצר השני מיועד לבדיקת הפרעות שינה שמאפיינות חלק גדול מאנשים הסובלים מבעיות לב. במאי 2013 מונה גליק למנכ"ל והמשימה העיקרית היתה להגדיל את מאמצי השיווק שלה.

גלעד גליק, מנכ"ל איתמר מדיקל, צילום: אוראל כהן גלעד גליק, מנכ"ל איתמר מדיקל | צילום: אוראל כהן גלעד גליק, מנכ"ל איתמר מדיקל, צילום: אוראל כהן

על פי הדו"חות הגידול בהכנסות נובע מגידול של כ-28% בהכנסות ממוצר ה- WatchPAT, בעיקר מגידול במכירות בארה"ב וביפן. מהצד השני, נמשכה מגמת הקיטון בהכנסות ממוצר ה- EndoPAT שירדו בכ-25% ביחס לתקופה המקבילה דאשתקד.

באיתמר מסבירים כי מגמת הקיטון בהכנסות ממוצר ה-EndoPAT נובעת בעיקר מהלקוחות - כלומר מצמצום כספי מחקר למכוני מחקר, אשר קונים את מוצר ה-EndoPAT, כמו גם עיכוב בשינוי של קוד השיפוי הביטוחי בארה"ב.

הרווח הגולמי הסתכם ב-9.2 מיליון דולר או 73% מההכנסות, בהשוואה לכ-8.3 מיליון דולר או 70% מההכנסות בתקופה המקבילה אשתקד. באיתמר מציינים כי השיפור נובע מהתייעלות בתהליכי הייצור והפחתת עלויות, מכמו כן שער חליפין ממוצע הגבוה בכ-11% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

הוצאות מכירה ושיווק והוצאות מחקר ופיתוח צמחו והסתכמו ב-8 מיליון דולר ו-2.1 מיליון דולר בהתאמה, בהשוואה ל-5.9 ו-1.5 מיליון דולר בהתאמה בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול נובע הן מגיוס אנשי מכירות בארה"ב וביפן והן מגיוס אנשי מחקר ופיתוח לצורך פיתוח דור חדש של מוצרים. הוצאות הנהלה וכלליות נותרו כמעט זהות לשנה שעברה.

הפסד תפעולי של 4.2 מיליון דולר

הצמיחה בהכנסות לא חילחלה לשורה התחתונה ואיתמר מדיקל סיימה את 9 החודשים הראשונים של 2015 עם הפסד תפעולי של 4.2 מיליון דולר שהוביל להפסד נקי של 2.5 מילון דולר לעומת הפסד תפעולי של 2.7 או הפסד נקי של 800 אלף דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

הגידול בהפסד, למרות השיפור ברווח הגולמי, נובע בעיקר מהגידול בהוצאות מכירה ושיווק ובהוצאות מחקר ופיתוח וכן בשל קיטון בהכנסות מימון. בעקבות עסקת ויולה יתרת המזומנים של איתמר 33.5 עמוד על מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות