אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אין מורשת לברזיל 2014: למרות ההבטחות, פיפ"א לא מעבירה כסף למארחת המונדיאל צילום: איי פי

אין מורשת לברזיל 2014: למרות ההבטחות, פיפ"א לא מעבירה כסף למארחת המונדיאל

פיפ"א משעה העברות נוספות מקרן מורשת המונדיאל של ברזיל עד לסיום השיחות עם התאחדות הכדורגל של המדינה. ברזיל קיבלה 8.7 מיליון דולר בלבד מהקרן, 17 חודשים לאחר סיום המונדיאל הרווחי בהיסטוריה

23.12.2015, 18:49 | שירות כלכליסט

פיפ"א משעה העברות נוספות מקרן מורשת המונדיאל של ברזיל עד לסיום השיחות עם התאחדות הכדורגל של ברזיל (CBF). ברזיל קיבלה 8.7 מיליון דולר בלבד מהקרן, 17 חודשים לאחר סיום המונדיאל הרווחי בהיסטוריה.

קראו עוד בכלכליסט

ילד בפאבלה בברזיל. פיפ"א לא מעבירה כסף, צילום: איי פי ילד בפאבלה בברזיל. פיפ"א לא מעבירה כסף | צילום: איי פי ילד בפאבלה בברזיל. פיפ"א לא מעבירה כסף, צילום: איי פי

המונדיאל שנערך בביתו הרוחני של הכדורגל, ב-2014 זכה להצלחה רבה: הוצג בו כדורגל מרשים, שונה מהמשחקים הזהירים שאפיינו את מונדיאל 2010 ופיפ"א הכניסה 5 מיליארד דולר מהאירוע שנמשך חודש. 

לפני פתיחת הטורניר הבטיחה פיפ"א להקים קרן מורשת שתעזור לפתח את הכדורגל המקומי, זאת כתגובה למחאות שפרצו ברחבי ברזיל. אולם המארחים קיבלו בינתיים 8.7 מיליון דולר מהקרן בשווי 100 מיליון דולר, כלומר 0.2% מכלל ההכנסות. בפיפ"א החליטו להקפיא את שאר ההעברות לברזיל עד שההתאחדות תעמוד בדרישות הנוספות כולל קיום ביקורת חשבונאית ותיעוד, כך על פי העיתון הברזילאי אסטאדו.

מחלקת התקשורת של ההתאחדות אישרה כי הכספים הוקפאו.

במהלך המונדיאל הושק מתחם אימונים בבלם אך יותר משנה וחצי מאז, פרויקטים אחרים התקדמו רק במעט. בהתאחדות מתכוונים עדיין לרכוש קרקעות בערים שונות כדי לבנות מרכזים נוספים.

הארגון אישר גם כי בכוונתו לקיים סמינרים על כדורגל הנשים שבהם ישתתפו נציגים מ-27 מדינות, קבוצות של נשים, שחקניות לשעבר ובעלי עניין. ברזיל שואפת לזכות במדליית הזהב בכדורגל הנשים באולימפיאדת ריו ב-2016, ולכן מעוניינת לחזק את הכדורגל המקומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות