אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מגה לשעבר ייצג את הציבור בדירקטוריון של שלמה אייזנברג צילום: נמרוד גליקמן

מנכ"ל מגה לשעבר ייצג את הציבור בדירקטוריון של שלמה אייזנברג

זאב וורמברנד, מנכ"ל מגה עד 2013, מכהן כיום כמנכ"ל קופת חולים מאוחדת, וכדירקטור באפריקה מגורים. החודש נכנסה ישרס לת"א 100

23.12.2015, 14:45 | גיל קליאן

זאב וורמברנד, מנכ"ל קופת חולים מאוחדת - ובעבר מנכ"ל אלון רבוע כחול ומגה קמעונאות, מונה לדירקטור בחברת ישרס. במקביל ימשיך לכהן גם כדירקטור באפריקה מגורים. החודש נכנסה ישרס למדד ת"א 100.

קראו עוד בכלכליסט

ישרס היא חברת נדל"ן בשליטת שלמה אייזנברג. אייזנברג ריצה עונש מאסר בפועל בשנת 2005, לאחר שהורשע כי השיג במרמה אישור לעסקת בעלי עניין במסגרתה מיזג את ישרס וערד שתיהן בשליטתו. אייזנברג נשפט לשנת מאסר על עבירות אלה, וכיום הוא מכהן כדירקטור בחברה הציבורית.

וורמברנד יכהן בחברה כדירקטור מטעם הציבור, לצד עופר אלשיך, בנה החורג של השופטת בדימוס ורדה אלשיך, שנעצר בעבר על ידי רשות המסים בחשד לעבירות מס, ושילם כופר של 100 אלף שקל תמורת סגירת התיק נגדו. אלשיך הוא סמנכ"ל כספים בזכיינית ערוץ 2 רשת.

וורמברנד כיהן באלון רבוע כחול בין השנים 2008-2013. באותן שנים המשיכה מגה להידרדר בעסקיה, איבדה נתח שוק ונשחקה ברווחיות. כיום נמצאת הרשת על סף הסדר חוב, תוך מכירת סניפים מאסיבית. בתחילת החודש, עובדי מגה שכרו את ורדה אלשיך על מנת שתייעץ להם במאבק מול הנהלת הקבוצה.

באסיפת בעלי המניות של החברה בה אושרה כהונתם של וורמברנד ואלשיך, אושר גם מנגנון בונוס לאייזנברג. לפי מנגנון הבונוס, ישלשל אייזנברג לכיסו 6% מה-FFO של החברה מעל רף מסוים, שייתעדכן כל שנה. בשנת 2015 מדובר על רף של 115 מיליון שקל, ובשנת 2017 מדובר על רף של 132 מיליון שקל.

שלמה אייזנברג, צילום: עמית שעל שלמה אייזנברג | צילום: עמית שעל שלמה אייזנברג, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות