אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיהן קבוצות פוטבול המכללות השוות ביותר? צילום: רויטרס

מיהן קבוצות פוטבול המכללות השוות ביותר?

אי אפשר לרכוש קבוצות פוטבול של אוניברסיטאות מובילות אך ב"פורבס" דירגו אותן לפי שווי. הקבוצה השווה ביותר היא של אוניברסיטת טקסטס שרשמה רווח של 92 מיליון דולר ב-2015

23.12.2015, 17:15 | שירות כלליסט
זה זמן טוב להיות חלק מתכניות הפוטבול באוניברסיטאות טקסס, נוטרה דאם ולמרבה ההפתעה גם טנסי. אלה הם שלוש האוניברסיטאות עם נבחרות הפוטבול בעלות השווי הגבוה ביותר ב-2015.

קראו עוד בכלכליסט

טקסס לונגהורס. הכי שווים, צילום: איי אף פי טקסס לונגהורס. הכי שווים | צילום: איי אף פי טקסס לונגהורס. הכי שווים, צילום: איי אף פי

על פי הדיווח בפורבס קבוצת לונגהורנס של טקסס מדורגת ראשונה עם שווי כולל של 182 מיליון דולר ורווח של 92 מיליון דולר. נוטרה דאם וטנסי דורגו בשני המקומות הבאים, אך בהפרש מטקסס, עם שווי של 127 מיליון דולר ו-121 מיליון דולר, בהתאמה. 

הרווח העצום שרשמה טקסס ב-2015 מקביל להכנסות שייצרה אלבמה (97 מיליון דולר), כך שמצבה של טקסס מחוץ למגרש הוא בכי טוב, זאת בעוד שעל המגרש היא חוותה כמה הפסדים רצופים.

אחת הסיבות לרווח הגבוה של טקסס, במיוחד בהשוואה לתכנית הפוטבול של אלבמה, היא שאלבמה הוציאה הרבה כדי לשמור על מעמדה כמעצמת פוטבול המכללות של המדינה. אלבמה מדורגת במקום השמיני עם שווי של 99 מיליון דולר, אך מבחינת הכנסות (97 מיליון דולר) היא שנייה רק לטקסס. אך הם גם הוציאו 51 מיליון דולר על פעילות הפוטבול. סכום ההוצאות הגבוה ביותר, ו-11 מיליון דולר יותר מהקבוצה עם ההוצאות השניות בגובהן, אובורן, שהוציא 40 מיליון דולר.

ההוצאות הן על תחומים רבים שונים, כמו העסקת מאמנים, בניית מתקנים חדשים ושיפוץ הישנים כדי לשמור עליהם במצב טוב כדי לעזור למשוך מועמדים.

דבר אחד המשותף לכל התכניות המובילות הוא עסקאות שידור ארציות, בין עם בערוצים ייחודים לאוניברסיטאות כמו רשת לונגהורן של ESPN , ההסכם של נוטרה דאם עם NBC או העסקאות של חמש הליגות (Power Five) עם רשתות כמו ESPN, CBS, ABC, פוקס וכן הלאה.

טקסס אולי חווה התאוששות איטית על המגרש, אך לפחות התכנית מצאה דרך לשמור על רווחיות על אף הבלאגן. בהתחשב בכוח של התכנית הזו, וכן הכסף שזורם אליה, אפשר להניח שהם יתחילו גם להראות תוצאות על המגרש.

10 נבחרות פוטבול המכללות השוות ביותר:

1. טקסס לונגהורן, 152 מיליון דולר

2. נוטרה דאם פייטינג אייריש, 127 מיליון דולר

3.טנסי וולנטירז, 121 מיליון דולר

4. LSU טייגרס, 111 מיליון דולר

5. מישיגן וולברינס, 105 מיליון דולר

6. מישיגן בולדוגס, 102 מיליון דולר

7. אוהיו סטייט באקאייז, 100 מיליון דולר

8. אלבמה כרימזון טייד, 99 מיליון דולר

9. אוקלהומה סונרס, 96 מיליון דולר

10. אובורן טיגרס, 89 מיליון דולר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות