אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קרן הגשמה: "בהיעדר אלטרנטיבות - הישראלים מחפשים השקעות נדל"ן בחו"ל" צילום: יח"צ

מנכ"ל קרן הגשמה: "בהיעדר אלטרנטיבות - הישראלים מחפשים השקעות נדל"ן בחו"ל"

לדברי חנן שמש, הקרן שהחלה לפעול בעיקר בהשקעות בישראל העבירה כ-60% מפעילותה לחו"ל. עוד אמר כי "את מחירי הדירות אפשר להוריד על ידי הגדלת היצע הדירות בשוק, ולא מאבק במשקיעים"

23.12.2015, 16:45 | דותן לוי

"המשקיעים בשוק הנדל"ן בישראל מבינים את הרמזים שהממשלה נותנת לנו כבר תקופה ארוכה - העלאת מס הרכישה, מחיר למשתכן. בהיעדר האלטרנטיבה בבנק, אנשים עדיין מחפשים להשקיע את הכסף שלהם וליהנות מתשואות, אבל מי שמחפש היום לרכוש דירה בישראל מגלה כבר פחות אטרקטיביות בעסקה - הון עצמי גבוה, תשואות נמוכות יותר משכירות, מחיר למשתכן שמגדיל את חוסר הוודאות ומאבק כללי של הממשלה נגד המשקיעים. כל זאת דוחף את המשקיעים לחפש אלטרנטיבות השקעה בחו"ל". כך אמר היום (ד') עו"ד חנן שמש, יו"ר ומנכ"ל קרן הגשמה בכנס שקיימה החברה.

לדברי שמש, "משקיעים כבר תקופה ארוכה מחפשים פתרונות השקעה בחו"ל, ויש הרבה כאלה. בסופו של דבר מאמצי הממשלה נגד המשקיעים מפספסים את העניין המרכזי - את מחירי הדירות אפשר להוריד על ידי הגדלת היצע הדירות בשוק, ולא על ידי מאבק במשקיעים". בעקבות הגידול בביקושים להשקעות בתחום זה בחו"ל בשנים האחרונות, מרבית ההשקעות של הגשמה (כ-60% מהשקעותיה) נמצאות באירופה (בעיקר בלונדון) וארה"ב. עד כה השקיעה הקרן מעל ל-7.3 מיליארד שקל.

בית למכירה בארה"ב (ארכיון), צילום: בלומברג בית למכירה בארה"ב (ארכיון) | צילום: בלומברג בית למכירה בארה"ב (ארכיון), צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות