אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מעולם לא אמרתי שפלוג צריכה להעלות את הריבית" צילום: דוברות האוצר

"מעולם לא אמרתי שפלוג צריכה להעלות את הריבית"

שר האוצר התייחס הערב לטענות על כך שהוא לוחץ על הנגידה להעלות את הריבית כדי להקטין את הביקוש לדירות. על המחלוקת בינו לבין פלוג ביחס להמלצות הוועדה להגברת התחרות בבנקים אמר: "יש עובדות, אין תחרות בבנקים. הדבר הזה חייב להיגמר ולחלוף מן העולם"

23.12.2015, 21:41 | עמרי מילמן

"יש עובדות, אין תחרות בבנקים. היום אזרח משלם עד 18% בכרטיס אשראי. הדבר הזה חייב להיגמר ולחלוף מהעולם", כך התייחס הערב שר האוצר משה כחלון למחלוקת בינו לבין נגידת בנק ישראל קרנית פלוג ביחס להמלצות הוועדה להגברת התחרות בבנקים (ועדת שטרום). בראיון לקרן מרציאנו בחדשות 2 אמר כחלון, בין השאר: "לנגידה יש תפקיד של לדאוג ליציבות הבנקים וזה בסדר. התפקיד שלנו זה לדאוג ליציבות של האזרחים".

שר האוצר משה כחלון, צילום: עומר מסינגר שר האוצר משה כחלון | צילום: עומר מסינגר שר האוצר משה כחלון, צילום: עומר מסינגר

כחלון נשאל על הטענות שלפיהן הוא לוחץ על הנגידה להעלות את הריבית, על מנת להקטין את הביקוש לדירות והשיב: "מעולם לא אמרתי שהיא צריכה להעלות את הריבית. אמרתי שריבית זה עניין של סביבה. אני סומך על הנגידה מאוד, אין לי עימות אישי איתה, יש עימות מקצועי. באתי לפתור מחנקי אשראי".

על ההסכם עם ההסתדרות, שמהווה צעד קטן בדרך להקטנת אי השוויון במגזר הציבורי אך לא פותר את בעיות חוסר היעילות הקיימת בו אמר כחלון: "תמיד יהיו עיוותים, אבל צריך להתחיל עם משהו. יש פה שינוי כיוון, גם עובדי הקבלן קיבלו. בכל צומת שהייתי בו פעלתי לצמצום פערים כמו למשל עם ניצולי השואה". לדברי שר האוצר, "אין פה עניין של ניצחון, היה פה עניין של עיקרון - לשבור את השיטה המעוותת. החזקים לוקחים חבילה גדולה של כסף, החלשים לוקחים פירורים. אני רואה את עצמי מסופק מאוד מההסכמים האלה".

על השאלה האם הוא שוקל לשוב לליכוד ענה כחלון בנחרצות "לא, אני בכולנו. מפלגת כולנו תפסה את מקומה כמפלגה לאומית כלכלית-חברתית. אנחנו נשארים עצמאים בכולנו. בנינו את עצמנו. יש לנו סיעה מצויינת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות