אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יומיים אחרי מעצר בעל השליטה: דח"צ באברות מתפטר בגלל "עומס עבודה" צילום: אביגיל עוזי

יומיים אחרי מעצר בעל השליטה: דח"צ באברות מתפטר בגלל "עומס עבודה"

השבוע נודע כי גבי מגנזי, בעל השליטה ביצרנית הצנרת, נעצר במסגרת חקירת השוחד במועצה אזורית מטה יהודה. כעת פורש מהחברה ציון הדר, הגזבר של עיריית לוד

24.12.2015, 08:20 | גיל קליאן

יצרנית הצינורות וקבלנית התשתיות העירוניות אברות עמדה במוקד תשומת הלב השבוע כאשר דיווחה כי בעל השליטה שלה, גבי מגנזי, נעצר במסגרת פרשת החשדות לשוחד, הלבנת הון ועבירות מין במועצה אזורית מטה יהודה. היום (ה'), יומיים לאחר פרסום דבר מעצרו של מגנזי וחקירת השלטונות בעיסקי החברה, מודיעה אברות על פרישתו של ציון הדר, דירקטור בלתי תלוי בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

הדר לא מנמק את פרישתו בפרשה החדשה שמסעירה את החברה, אלא מספק הסבר אחר. כלשון הדיווח: "במסגרת מכתב ההתפטרות, ציין מר הדר כי בעת האחרונה הוא מונה כדירקטור במספר חברות עירוניות, לרבות בחברה הכלכלית לוד. עקב העיסוקים הנוספים להם הוא מחויב מתוקף תפקידו בעירייה, נוצר עליו עומס עבודה רב אשר לא מאפשר לו להתפנות לעיסוקים נוספים ולכן, לצערו, לא יוכל להמשיך להקדיש זמן לטובת חברותו בדירקטוריון אברות תעשיות".

ציון הדר החל לכהן באברות כדירקטור בלתי תלוי (כלומר כזה שאמור לייצג את האינטרס הציבורי בחברה) בינואר 2014. הוא מכהן כגזבר עיריית לוד במשך כ-13 שנים, והוא מחזיק בלא פחות מ-6 תארים אקדמיים: תואר ראשון במקרא מהאוניברסיטה העברית, תואר ראשון במזרחנות מהעברית, תואר ראשון במשפטים מהמכללה האקדמית למשפטים, תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת דרבי, תואר שני במנהל ציבורי מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית. כמו כן מכהן הדר כדירקטור במכון למורשת בן גוריון ובחברת נתיבי איילון.

גבי מגנזי, צילום: אביגיל עוזי גבי מגנזי | צילום: אביגיל עוזי גבי מגנזי, צילום: אביגיל עוזי

לפני יומיים דיווחה החברה כי "במסגרת חקירה שמתנהלת ע''י משטרת ישראל בשיתוף עם גורמים נוספים בקשר לחשדות לכאורה שנוגעים לראש המועצה האזורית מטה יהודה בעניין מתן שוחד, מרמה ועבירות מס, נעצר מר גבי מגנזי, בעל השליטה באברות. כמו כן, נחקרו יו''ר דירקטוריון אברות וכן אחד מעובדיה". זאת, לאחר שהמסחר במניית החברה הופסק כבר ביום ראשון, וחודש אחרי הדיווח על מעצרו של מגנזי.

במסגרת החקירה במועצה המקומית, ראש מועצת מטה יהודה, משה דדון, נעצר בחשד לנטילת שוחד ועבירות מין. במקביל דיווחה רשות המסים כי נעצרו לחקירה 12 חשודים, ועוכבו שמונה נוספים בהם בכירים במועצת מטה יהודה בגין חשד למעורבותם בפרשה הכוללת עבירות שוחד, מרמה, עבירות מס ועבירות נוספות. מלבד עבירות המס, לשניים מהחשודים, בהם בכיר במועצה, מיוחס חשד לביצוע עבירות מין, נגד מספר נשים. על פי החשד, ניהל בכיר במועצה ומעורבים נוספים, מנגנון שוחד במסגרתו קידמו את אינטרסים של קבלנים ויזמים בתמורה לשוחד, תוך ביצוע עבירות מרמה, רישום כוזב, עבירות מס ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות